Sejm uchwalił ustawę, która podnosi rentę socjalną do 100 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. 437 posłów było za przyjęciem ustawy, jeden poseł - Jacek Wilk (niezrzeszony) zagłosował przeciw. żaden z posłów nie wstrzymał się od głosu.
– Ustawa o podniesieniu renty socjalnej realizuje długoletni postulat środowisk osób niepełnosprawnych - powiedziała w w Sejmie Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Dzięki nowej ustawie renta socjalna wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowa regulacja będzie obowiązywać od 1 września 2018 r. z mocą od 1 czerwca.
Propozycja została przygotowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt ustawy w sprawie podniesienia renty socjalnej do 100 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy został przygotowany również przez klub Kukiz'15. Projekty były procedowane wspólnie.
Renta socjalna przysługuje osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało: przed ukończeniem 18. roku życia podczas nauki w szkole, w trakcie szkoły wyższej przed ukończeniem 25. roku życia, w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Najnowsze
Tusk znów obiecuje pieniądze na zdrowie, ale internauci przypominają, że poprzednie obietnice skończyły się miliardami dla nielegalnej TVP
Polska 22 listopada – co wydarzyło się tego dnia
Dziś czwarty dzień obrad Sejmu. Oglądaj LIVE u nas! [TRANSMISJA]
Nieoficjalny kandydat PiS na prezydenta ścigany listem gończym przez Rosję