Przejdź do treści
04:29 Portugalia: Ujęto mężczyznę, który chciał zaatakować młotkiem kandydującego na prezydenta Andre Venturę
02:37 USA: Dyrektor wywiadu - Rosja nie ma zdolności podbicia i okupacji Ukrainy
00:42 Turcja: Na północy kraju spadł kolejny niezidentyfikowany dron
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Rau. Trzydniowa wizyta w USA zakończona

Źródło: Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau zakończył trzydniową wizytę w USA; podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych odbył szereg rozmów m.in. z sekretarzem stanu Antonym Blinkenem na temat aktualnej sytuacji bezpieczeństwa w Europie - przekazał w sobotę rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

W komunikacie opublikowanym na stronach resortu spraw zagranicznych, rzecznik Ministerstwa przekazał, że Zbigniew Rau zakończył w sobotę trzydniową wizytę w Stanach Zjednoczonych.

Jak przypomniał rzecznik MSZ, w trakcie wizyty szef polskiej dyplomacji rozmawiał w Waszyngtonie m.in. z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem. Jak podkreślił, głównym tematem rozmowy była aktualna sytuacja bezpieczeństwa w Europie i koordynacja działań sojuszników w ramach NATO, UE i OBWE.

Minister Rau - jak czytamy - rozmawiał również z koordynatorem ds. Indo-Pacyfiku w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa Kurtem Campbellem, odbył także szereg spotkań w Kongresie USA; spotkał się z senatorami Jamesem Rischem i Tedem Cruzem oraz z przedstawicielami Polskiego Koła w Kongresie Jackie Walorski oraz Michaelem McCaulem.

W komunikacie podkreślono, że podczas otwartego przesłuchania przed Komisją ds. Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie minister Rau – jako tegoroczny przewodniczący OBWE - przedstawił priorytety naszej prezydencji w 2022 roku.

Rzecznik MSZ wskazywał, że w rozmowach z przedstawicielami administracji USA minister Zbigniew Rau, jako przewodniczący OBWE, podkreślił znaczenie bliskiej i stałej koordynacji stanowisk wspólnoty transatlantyckiej, dotyczących dyskusji o bezpieczeństwie europejskim.

-Potrzebujemy jedności i poszanowania prawa międzynarodowego jako drogi do zapewnienia społeczności międzynarodowej współistnienia, wolnego od przemocy i gróźb – powiedział szef MSZ, cytowany w komunikacie.

 

PAP

Wiadomości

Tulsi Gabbard

Dyrektor wywiadu: zdolności Rosji do podboju Ukrainy bliskie zeru

Kwestionują Konwencję Genewską: Służyła uciekinierom z ZSRR, nie masowej imigracji 2025

Premier Australii odbierze mieszkańcom broń. To odpowiedź na terroryzm

Mieszkańcy zauważyli drona z rozwiniętym spadochronem

Orban przestrzega przed wielkimi masami imigrantów

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Kto wygrał ten rok? Polacy wprost: Karol Nawrocki! [SONDAŻ]

Leon XIV zwrócił się z zachętą do polskich małżeństw

Müller: rządzący doprowadzili do efektu mrożącego całą administrację publiczną

Nie żyje wybitny muzyk jazzowy. Michał Urbaniak odszedł w wieku 82 lat

Będą bezpieczne wybory na Ukrainie? Zełenski zabrał głos

Młodzi Niemcy niebawem dostaną pisma z Bundeswehry. W jakiej sprawie?

W stolicy Korsyki francuska policja zabiła nożownika!

Romanowski ostro o Żurku: nie można spodziewać się po nim przestrzegania prawa!

Takie będą najbliższe dni. Sprawdź prognozę pogody!

Martwa staruszka na pokładzie samolotu do Londynu. „Słyszysz mnie?"

Najnowsze

Tulsi Gabbard

Dyrektor wywiadu: zdolności Rosji do podboju Ukrainy bliskie zeru

Wiktor Orban

Orban przestrzega przed wielkimi masami imigrantów

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Kto wygrał ten rok? Polacy wprost: Karol Nawrocki! [SONDAŻ]

Leon XIV zwrócił się z zachętą do polskich małżeństw

Müller: rządzący doprowadzili do efektu mrożącego całą administrację publiczną

imigranci

Kwestionują Konwencję Genewską: Służyła uciekinierom z ZSRR, nie masowej imigracji 2025

skup broni w Australii w 1996

Premier Australii odbierze mieszkańcom broń. To odpowiedź na terroryzm

dron w Turcji

Mieszkańcy zauważyli drona z rozwiniętym spadochronem