Przeciwnicy zaostrzenia ustawy aborcyjnej w proteście pod Sejmem
Dziś pod Sejmem o godz. 14.00 w Warszawie odbędzie się protest przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Organizatorem manifestacji jest koalicja organizacji feministycznych Porozumienie „Odzyskać Wybór”, które skupia 60 grup walczących o, jak mówią, „zabrane nam 23 lata temu prawo do aborcji”, m.in. facebookową grupę Dziewuchy Dziewuchom.
– Wychodzimy na ulicę, bo nie godzimy się na to, aby o naszych ciałach i naszym życiu decydował ktokolwiek inny niż my same – zaznaczają przeciwnicy obywatelskiej ustawy znoszącej obecny kompromis aborcyjny.
Demonstracje odbędą się również w innych polskich miastach: w Poznaniu, we Wrocławiu, w Kielcach, Bydgoszczy i w Słupsku. Zapowiadane są również manifestacje poza granicami naszego kraju: w Tokio, Bukareszcie, Wiedniu, Oslo, Berlinie, Pradze, Brukseli, Londynie i Dublinie. A jutro również: w Melbourne, Paryżu i Budapeszcie.
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji" został zarejestrowany – poinformowała w czwartek Fundacja Pro-Prawo do życia. Obywatelski projekt ustawy wprowadza pełną prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych, usuwając z systemu polskiego prawa tzw. wyjątki aborcyjne. Od dziś rusza zbiórka podpisów pod projektem.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Prezydent staje w obronie żony: Będzie robiła to, co uważa za właściwe dla swojej roli
"Nie ma zgody na milczenie". Posłanki Nowoczesnej przeciwko zakazowi aborcji
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Silva wraca do Europy. Kiwior i Bednarek z nową konkurencją w defensywie FC Porto
Akt oskarżenia wobec Obajtka. "Cyrk ma trwać, żeby fanatycy dostali prezent na święta"
"Samonapędzająca się pętla dezinformacji". Putin otrzymuje zbyt optymistyczne raporty o wojnie?