Prymas Polski: Troska o dobro wspólne domaga się szczególnej troski o rodzinę, bo tylko w ten sposób można potrzeć w przyszłość z nadzieją
W Święto Przemienienia Pańskiego jesteśmy zaproszeni, aby towarzyszyć Jezusowi na Górze Przemienienia, ale dziś jesteśmy tu również, by towarzyszyć także panu prezydentowi, który oficjalnie obejmuje swój urząd – powiedział abp Wojciech Polak.
Podczas homilii, wygłoszonej w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie prymas Polski mówił, że „każdy człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jeśli nie spotka się z miłością i jej nie dotknie”.
– Są spotkania, które mają moc przemiany. Są też wyzwania, w których szukamy oparcia żeby im sprostać i uczynić ze swojego życia dar dla innych – powiedział abp Polak, dodając, że najistotniejszym zadaniem jest służba dobru wspólnemu.
– W swojej najnowszej encyklice papież Franciszek wzywa nas byśmy ponownie odczuli, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem, za świat – oświadczył prymas Polski. – Jesteśmy odpowiedzialni za nasz wspólny dom jakim jest ojczyzna. Musimy promować dobro wspólne i troszczyć się o nią we wszystkich wymiarach – dodał.
Na koniec abp Polak nawiązał do przysięgi, którą prezydent Andrzej Duda złożył przed Zgromadzeniem Narodowym i zobowiązał się do dochowania wierności konstytucji. – Wypełnienie tych zobowiązań staje się dla pana panie prezydencie praktycznym wyrazem o dobro wspólne, a przez to – jak mówi papież Franciszek – doskonałą formą miłości – zaznaczył duchowny.
Polecamy Nasze Programy
Wiadomości
Komentator TVN ZSZOKOWAŁ na wizji: „Ostatnie komunikaty są tak samo wiarygodne jak te z kancelarii premiera”
Stefaniuk: Prokurator, który zatrzymał Romanowskiego, dalej prowadzi sprawę, a powinien być odsunięty
Najnowsze
Warszawska afera śmieciowa, czyli największy problem Rafała Trzaskowskiego
Komentator TVN ZSZOKOWAŁ na wizji: „Ostatnie komunikaty są tak samo wiarygodne jak te z kancelarii premiera”
Stefaniuk: Prokurator, który zatrzymał Romanowskiego, dalej prowadzi sprawę, a powinien być odsunięty
SKW pod ostrzałem – kulisy decyzji wobec gen. Gromadzińskiego i prof. Cenckiewicza