Prof. John Tasioulas dołącza do grona prelegentów największego Kongresu naukowego w Polsce Futurist of The Year 2024, który organizowany jest w ramach projektu edukacyjnego Dom Kopernika. Profesor poprowadzi wykład pt. „O Regulacji Sztucznej Inteligencji: Pluralizm, Demokracja i Uniwersytety”. Wydarzenie odbędzie się 9-11 kwietnia w Warszawie.
John Tasioulas jest profesorem etyki i filozofii prawa oraz dyrektorem inauguracyjnym Instytutu Etyki w dziedzinie AI na Uniwersytecie Oksfordzkim. Gościł w najlepszych światowych uniwersytetach, m.in. w All Souls College w Oksfordzie, Australijskim Uniwersytecie Narodowym, Uniwersytecie Harvarda, Uniwersytecie w Chicago, Uniwersytecie w Melbourne i Uniwersytecie Notre Dame. Pełnił również fukcję kosultatna ds. praw człowieka w Banku Światowym. W swojej wieloletniej karierze wydał wiele publikacji i prac naukowych z zakresu filozofii moralności, filozofii prawa, filozofii politycznej i filozofii technologii.
Studiował prawo i filozofię na Uniwersytecie w Melbourne, a doktorat uzyskał jako stypendysta Rhodesa na Uniwersytecie Oksfordzkim. Był profesorem polityki, filozofii i prawa Yeoh w King's College w Londynie, profesorem prawoznawstwa Quain na University College London, wykładowcą filozofii moralnej i prawnej na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz wykładowcą prawoznawstwa na Uniwersytecie w Glasgow.
Profesor jest członkiem Międzynarodowej Rady Doradczej, Panelu ds. Przyszłości Nauki i Technologii (STOA) Parlamentu Europejskiego, starszym członkiem programu AI2050 firmy Schmidt Future oraz członkiem Wysokiego Komitetu Doradczego ds. Sztucznej Inteligencji Premiera Grecji. Obecnie wraz z profesor Hélène Landemore (Uniwersytet Yale) uczestniczy w projekcie AI2050 dotyczącym humanistycznej etyki sztucznej inteligencji.
Prof. John Tasioulas podczas Kongresu Futurist of The Year 2024 wygłosi wykład pt. „O Regulacji Sztucznej Inteligencji: Pluralizm, Demokracja i Uniwersytety”.
„W tym wystąpieniu poruszę trzy tematy związane z regulacją Sztucznej Inteligencji (SI). Po pierwsze, pluralizm wartości, który musi leżeć u podstaw schematów regulacyjnych dla SI. Po drugie, ważność uczestnictwa demokratycznego w przekształcaniu tych wartości w standardy regulacyjne.I wreszcie, pozytywna rola, jaką mogą odegrać uniwersytety w tym obszarze jako strażnicy pluralizmu wartości i wspieracze świadomej i cywilnej publicznej debaty nad kluczowymi pytaniami, które wynikają z rewolucji SI” – zapowiedział swój występ prof. Tasioulas.
***
Futurist Of The Year 2024 to trzydniowy, międzynarodowy kongres naukowy, ukierunkowany na rozwijanie i inspirowanie przyszłych liderów, a także na promowanie odpowiedzialnych i etycznych podejść do wyzwań, jakie niesie ze sobą przyszłość. Wezmą w nim udział myśliciele, innowatorzy oraz wybitni światowi eksperci z dziedziny edukacji, bankowości i nowoczesnej technologii. Kongres odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia br. w Warszawie w Ufficio Primo Kongres. Futurist Of The Year 2024 organizowany jest m.in. przez Akademię Kopernikańską, Szkołę Główną Mikołaja Kopernika, Singularity University, Fundację Edukacji i Nauki Kopernik, Akademię Jagiellońską oraz wielu innych partnerów.
Więcej informacji o Kongresie naukowym Futurist of The Year 2024 na stronie www.futuristoftheyear.com.
Zainteresowanych zapraszamy również do przeczytania wywiadu z prof. Johnem Tasioulas na stronie Uniwersytetu Oksfordzkiego.
Najnowsze
Gwiazda NBA LeBron James zawiesza konta w mediach społecznościowych
Ponad 800 osób może zostać zwolnionych w Raciborzu. Rafako dziś podjęło decyzję!
Mocne. Gembicka zgłasza wniosek o przebadanie Kołodziejczaka na obecność substancji psychoaktywnych
Szef SEC zrezygnował, rynek kryptowalut wystrzelił w górę!