Poznań: Politechnika stworzy punkty szczepień przeciw COVID-19

Stworzenie punktów szczepień przeciw COVID-19 zapowiedziała Politechnika Poznańska (PP). Szczepienie studentów i doktorantów na terenie uczelni przeprowadzone zostanie w maju - na razie nie wiadomo, jakim preparatem.
To kolejna poznańska uczelnia, która uruchamia punkty szczepień; w drugiej połowie maja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczną się szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, oraz doktorantów i studentów.
Koordynator politechniki ds. szczepień przeciw COVID-19, prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. PP Agnieszka Misztal poinformowała, że studenci i pracownicy mogą się zapisywać na szczepienie poprzez uczelniany system internetowy.
Na razie nie wiadomo, jaką szczepionką będą szczepieni studenci i doktoranci politechniki; uczelnia poinformowała, że „można się spodziewać, że przyznana zostanie szczepionka, której zagwarantowane są najliczniejsze dostawy do Polski".
Najprawdopodobniej szczepienie wszystkich zgłoszonych chętnych odbędzie się w jednym tygodniu.
W przypadku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza szczepienia przeciwko COVID-19 dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi doktorantów, studentów i członków rodzin powyższych grup mają się rozpocząć w drugiej połowie maja. Utworzone mają zostać dwa punkty w Poznaniu: w wybranym budynku UAM w centrum oraz na kampusie Morasko. Uczelnia szacuje, że dziennie uda się zaszczepić ponad tysiąc osób.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Papierosy przemycane dronem przez polsko-białoruską granicę. Straż Graniczna zabezpieczyła pokaźną kontrabandę
Rzecznik prezydenta: do powodów cofnięcia z Sejmu projektów ustaw ustosunkujemy się jak do nas wrócą
Najnowsze

WOT będzie stacjonować w Nysie. Terytorialsi zapewniają skuteczną pomoc w przypadkach kryzysowych

Papierosy przemycane dronem przez polsko-białoruską granicę. Straż Graniczna zabezpieczyła pokaźną kontrabandę

W wypadku samochodowym zginęła dziennikarka radiowa Katarzyna Stoparczyk
