Pożar na terenie byłej fabryki w Zawierciu. Płonęły beczki z chemikaliami
Na terenie byłej fabryki opakowań blaszanych przy ulicy Leśnej w Zawierciu w województwie śląskim wybuchł pożar. Paliły się beczki z substancjami chemicznymi.
Jak przekazał rzecznik zawierciańskiej straży pożarnej Grzegorz Nowak, spaleniu uległo około 20 beczek. Na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej.
- Sytuacja została w ciągu 20 minut opanowana — poinformował Nowak.
Ostrzeżenie dla mieszkańców przed dymem
Miejsce pożaru było bardzo zadymione, w związku z tym strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.
- Ostrzegliśmy również mieszkańców, aby zamknęli okna w pobliżu pożaru — dodał Nowak.
Działania na miejscu zostały już zakończone.
Najnowsze
Czarzasty odcina się od Tuska? Lewica chce radykalnych zmian w służbie zdrowia
Niemcy blokują polską gęś. Spór o prestiżowy unijny certyfikat
HIT DNIA
Jeszcze nie ucichła afera... Posłanka KO pojawiła się na Dniu Zdrowia [ZDJĘCIA]