Fala pożarów pod Warszawą. Na miejscu pracują zastępy straży pożarnej

Przyczynę pożaru będzie ustalać policja
Facebook/Wawa Hot News 24

Żywioł szalał na powierzchni około 5 hektarów lasu w okolicy miejscowości Kobyłka pod Warszawą. W akcji brało udział 5 zastępów strażaków, wspieranych z powietrza przez samolot gaśniczy Lasów Państwowych. Ogień w lesie w Kobyłce pojawił się około południa. Pożar trawi ściółkę i drzewa w okolicy trasy S8 i drogi numer 631.

- Na miejsce wysłano pięć zastępów straży pożarnej, dwa samochody ciężkie, trzy średnie, a pogorzelisko dogasza 31 osób - poinformował bryg. Jarosław Kłak z Powiatowej Straży Pożarnej w Wołominie.

Strażacy zmagają się także z pożarem traw w pobliskich Markach. Z ogniem walczą tam trzy zastępy straży pożarnej, w tym jeden państwowy i dwa odziały OSP.

Ponadto pożar wybuchł także na łące przy trasie S8 w okolicach podwarszawskiej Zielonki. Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej.

????POŻAR LASU W MARKACH FILM Z DRONA???? ???? https://youtu.be/aNK0baPuE68 Do pożaru lasu doszło po godzinie 13:00 w...

Opublikowany przez Wawa Hot News 24 Niedziela, 11 kwietnia 2021

Mazowieccy strażacy mają pracowity weekend.

- W sobotę 10 kwietnia 2021 roku mazowieccy strażacy interweniowali przy 124 pożarach traw. Od początku roku strażacy na terenie województwa mazowieckiego ugasili aż 1062 pożary traw - poinformowała mazowiecka straż pożarna.

Sytuacja jest opanowana, trwa dogaszanie. Przyczynę pożaru będzie ustalać policja.

Źródło: Wawa Hot News 24/Mazowiecka Straż Pożarna

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy