Powstał pierwszy polski film o Państwie Islamskim
W poniedziałek odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego "Insha Allah. Krew Męczenników" w reżyserii Witolda Gadowskiego, Macieja Grybysy i Michała Króla.
Film w reżyserii Gadowskiego, Grabysy i Króla to pierwszy taki dokument o tzw. Państwie Islamskim. Jak opisują autorzy, w dokumencie poznamy tajemnice islamskiego kalifatu, który twórcy zgłębili podczas podróży do Iraku, Turcji i Syrii.
W filmie są też m.in. fragmenty rozmów z najważniejszymi świadkami działań kalifatu – generałami, ministrami i bojownikami.
"Dokument pokazuje cierpienie bliskowschodnich chrześcijan, Kurdów i Jazydów oraz koszmar życia na terenach opanowanych przez ISIS" – czytamy na stronie Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
Pokaz przedpremierowy odbędzie się 4 kwietnia w Kinie Iluzjon przy ul. Narbutta 50a w Warszawie o godzinie 13.00.
Najnowsze
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Koordynator prosektorium czy przedstawiciel handlowy? Mamy KOLEJNE TAŚMY
Uczniowie nie chcą, prezydent wetuje, a Nowacka swoje. Ma „plan B”...
McGregor zabrał głos ws. swojej przyszłości po nieudanym powrocie do UFC
TRZEBA ZOBACZYĆ!