Polska Mlekovita przejęła zakład niemieckiego Hochlandu
Mlekovita przejęła jeden z zakładów produkcyjnych należących do niemieckiego Hochlandu. Jest to efekt zakończenia negocjacji o wieloletniej umowie między obydwiema firmami.
Jak podał portalspozywczy.pl, o tym, że zakład w Baranowie ma trafić na sprzedaż mówiło się w branży mleczarskiej od dłuższego czasu. Na razie nie są znane szczegóły transakcji, ale obie firmy potwierdziły, że do niej doszło.
Mlekovita jest największą grupą mleczarską w Polsce. W jej posiadaniu znajduje się 14 zakładów produkcyjnych, 29 centrów dystrybucyjnych i sieć 150 własnych sklepów. Firma zatrudnia 3,5 tys. osób. Jej przychody za 2014 roku to prawie miliard euro.
Natomiast Hochland SE to niemiecka spółka zatrudniająca około 4200 pracowników w kilku państwach. Jej łączy obrót to ok. 1 mld euro rocznie.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Prokuratura odmawia śledztwa ws. ingerencji w wybory. Tego samego dnia spotkanie Żurka z aktywistami!
Kaczyński w ostrych słowach o działaniach Żurka. "Mamy do czynienia z niezwykle brutalnym zamachem na polską demokrację"
Najnowsze