Polexit bez szans. Polacy zadowoleni z członkostwa w Unii Europejskiej [SONDAŻ]

Na powtórzenie scenariusza brytyjskiego w Polsce nie ma szans – wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej", w którym pytano Polaków, jak zagłosowaliby gdyby w naszym kraju odbyło się referendum ws. dalszego członkostwa w Unii Europejskiej.
Aż 83 proc. respondentów opowiedziało się za pozostaniem Polski w strukturach Wspólnoty. Odmienne zdanie miało jedynie 15 proc.
O ile z samego członkostwa w Unii Europejskiej Polacy zdają się być zadowoleni, o tyle nie są już tak entuzjastyczni jeśli chodzi o wprowadzenie wspólnej waluty. Przeciwnych przyjęciu euro jest 72 proc., zaś za takim rozwiązaniem 24 proc. ankietowanych. Co ciekawe, jeśli mieliby do wyboru albo euro albo wyjście z UE, zgodziłoby się 49 proc., a sprzeciwiłoby się 43 proc. badanych.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]
Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"
Najnowsze

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]
