Podsumowanie działań polskich strażaków po wczorajszych nawałnicach...

Jak powiedział dzisiaj rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski, we wtorek w związku z frontem burzowym strażacy odnotowali 1405 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz opadów deszczu.
Rzecznik KG PSP podał, że do największej liczby zdarzeń doszło w województwach małopolskim - 302, lubelskim - 291, podkarpackim - 280 i mazowieckim - 142.
Odnotowano 91 uszkodzonych budynków mieszkalnych i gospodarczych, najwięcej w Małopolsce - 59, na Podkarpaciu - 12 i w woj. świętokrzyskim - 9.
Kierzkowski podał, że od północy do godz. 6.00 w środę straż pożarna w kraju podjęła 250 interwencji, najwięcej w woj. podlaskim (65 zdarzeń), lubelskim (34 zdarzenia) i warmińsko-mazurskim (33 zdarzenia).
⚠️W związku z #burze, we wtorek 29 sierpnia, strażacy odnotowali 1️⃣4️⃣0️⃣5️⃣ zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz opadów deszczu.
— Państwowa Straż Pożarna (@KGPSP) August 30, 2023
🚒Najwięcej zdarzeń miało miejsce w woj.:
▶️Małopolskie 3️⃣2️⃣8️⃣
▶️Lubelskie 2️⃣9️⃣1️⃣
▶️Podkarpackie 2️⃣8️⃣0️⃣
⛈👨🏻🚒🚒 pic.twitter.com/twjr7kM1aL
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Kurzejewski: obecni rządzący chcą przyzwyczaić Polaków, że drony będą spadać, że jest niebezpiecznie
Amerykański ośrodek analityczny zbadał sprawę rosyjskich dronów nad Polską. Podaje, jaki był cel Kremla
Morawiecki apeluje do rządu Tuska: czas na deregulację polskiego prawa i zamówień MON na rzecz polskiego sektora dronowego
Najnowsze

Błaszczak krytykuje wpis Sikorskiego: trzeba wykorzystać sytuację do tego, żeby zbudować Fort Trump

Wojciechowska van Heukelom: niedouczony młodzieniec Jaskulski powinien zostać ukarany!

PILNE: Trump potwierdza zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo Charliego Kirka

Uwolnieni więźniowie polityczni Łukaszenki w Wilnie dziękują za wsparcie

Kurzejewski: obecni rządzący chcą przyzwyczaić Polaków, że drony będą spadać, że jest niebezpiecznie

Amerykański ośrodek analityczny zbadał sprawę rosyjskich dronów nad Polską. Podaje, jaki był cel Kremla
