Pociąg PKP Intercity nosi nazwę „Marszałek Piłsudski”
Pociąg PKP Intercity, kursujący w nowym rozkładzie jazdy na trasie Kraków Główny – Warszawa Wschodnia, od poniedziałku nosi nazwę „Marszałek Piłsudski”.
„Dla PKP Intercity to następne wydarzenie, bo nie tylko inwestujemy w tabor i nowoczesne stacje postojowe, ale również inwestujemy w pamięć, historię, tożsamość. Kolej to nie tylko wyznacznik postępu, ale także wyznacznik historii” - mówił prezes spółki przewozowej Marek Chraniuk podczas poniedziałkowej uroczystości na Dworcu Głównym PKP w Krakowie. Podkreślił jedocześnie, że inicjatywa nadania patrona pociągowi została podjęta wspólnie z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Według niego, pierwszy pociąg „Marszałek Piłsudski”, który wyjechał w poniedziałek rano z Krakowa do stolicy to nowoczesny skład, zastępujący kursujący o tej samej porze pociąg TLK.
„Ten pociąg łączy - ta idea, że możemy być razem, byłaby dla marszałka Piłsudskiego czymś bardzo radosnym” - powiedział wnuk marszałka Krzysztof Jaraczewski. Zaznaczył podczas uroczystości, że pociąg swobodnie przejeżdża przez dwie części Polski, o których połączenie walczył jego dziadek.
Od maja br. marszałek Józef Piłsudski jest patronem kolejowego Dworca Głównego w Krakowie. W holu z kasami biletowymi znajduje się okolicznościowy mural przedstawiający patrona.
Polecamy Gość Dzisiaj Karol Nawrocki
Wiadomości
Najnowsze
Polska 2050 była funclubem Hołowni. Bez lidera projekt się rozsypał
Umiejętności nie wystarczą. Polacy tracą poczucie bezpieczeństwa w pracy [SONDA]
Doświadczony Brazylijczyk odchodzi z Manchesteru United