Przejdź do treści
22:07 Wielka Brytania ogłosiła w niedzielę, że osobom reklamującym w serwisach społecznych nielegalne przekraczanie granicy lub sprzedaż fałszywych paszportów grozi kara do pięciu lat więzienia. Ma to pomóc w zawalczeniu gangów zajmujących się przemytem ludzi
21:15 Amerykańskie siły zbrojne zakończyły pomyślnie test drona Skydweller zasilanego energią słoneczną, którego lot trwał nieprzerwanie 73 godziny. Dron może przewozić ładunek o wadze do ok. 360 kg
20:25 Jak podał RMF24 dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku cywilnego helikoptera w miejscowości Błaziny Górne niedaleko Radomia. Ich życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo
19:40 Brytyjski rząd planuje ewakuację ze Strefy Gazy 300 dzieci wymagających pilnej opieki medycznej. Ewakuację ciężko rannych dzieci zapowiedział pod koniec lipca brytyjski premier Keir Starmer
18:45 Jarosław Kaczyński w Opolu: Prezydent Nawrocki nie ratyfikuje umów, które zabrałyby Polsce niepodległość
18:20 Nowa Zelandia: Podczas rutynowego postoju kierowca autobusu znalazł w luku bagażowym dwulatkę zamkniętą w walizce. Dziecko było w złym stanie. Policja zatrzymała 27-letnią kobietę
16:50 W Kołobrzegu został zatrzymany policjant z Gdańska, który miał przy sobie narkotyki. Do Kołobrzegu przyjechał na festiwal muzyki elektronicznej
Wydarzenie 6 sierpnia przed Sejmem, przed oraz podczas zaprzysiężenia Karola Nawrockiego, odbędzie się wielkie zgromadzenie Polaków. Później - odbędzie się biało-czerwony Marsz na Plac Zamkowy
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Pobite rekordy zakażeń i zgonów koronawirusem. Kolejny raport MZ

Źródło: PAP

Mamy 3003 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Nie żyje też 75 kolejnych osób. Liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 107 319. Do tej pory z powodu Covid-19 zmarło w naszym kraju 2 792 pacjentów. To rekordowa liczba zakażeń i zgonów.

Zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego (527), małopolskiego (357), śląskiego (286), wielkopolskiego (242), łódzkiego (223), pomorskiego (193), dolnośląskiego (184), kujawsko-pomorskiego (184), świętokrzyskiego (149), zachodniopomorskiego (146), podkarpackiego (141), warmińsko-mazurskiego (119), lubelskiego (106), podlaskiego (84), opolskiego (50), lubuskiego (12).


Mamy 3003 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (527), małopolskiego (357), śląskiego (286), wielkopolskiego (242), łódzkiego (223), pomorskiego (193), dolnośląskiego (184), kujawsko-pomorskiego (184), świętokrzyskiego (149),

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) October 7, 2020

82-M Łódź (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 82-M Koszalin (mieszkaniec woj. wielkopolskiego), 80-M Wejherowo, 67-M Kościerzyna, 92-M, 65-K Starogard Gdański, 71-K, 89-M i 82-K Gdańsk.

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) October 7, 2020

Z powodu COVID-19 zmarło 8 osób. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 67 osób. 

4 tys. osób w szpitalach 

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 4000 osób, u których potwierdzono zakażenie; 283 są pod respiratorem. To w porównaniu z wtorkiem ponad 281 osób więcej w szpitalach, a ponad 800 hospitalizacji więcej niż w poniedziałek. 

Resort przekazał, że od początku epidemii wyzdrowiało 75 tys. 346 osób, u których potwierdzono zakażenie. 

Kwarantanną objętych jest 145 tys. 873 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym - 21 tys. 289.

 

???? Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/DeOYo1eDN2

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) October 7, 2020

"Zero tolerancji" 

- Wprowadzamy politykę "zero tolerancji" dla nieprzestrzegania obostrzeń - mówił na wtorkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Szef resortu zdrowia podał, że w ostatnich dniach prawnicy policji i ministerstwa pracowali wspólnie nad wypracowaniem takiej formuły obostrzeń, które będą łatwiej egzekwowalne.  

- Bez maseczki - tam gdzie to jest konieczne - może być tylko osoba posiadająca odpowiednie zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający brak możliwości noszenia maseczki. Każda osoba bez maseczki, która nie będzie posiadała dokumentu, będzie z całą surowością karana. (…) Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie wymogu odległości od poszczególnych zgromadzeń co najmniej 100 metrów. Do tej pory mieliśmy do czynienia z taką praktyką, że te zgromadzenia były zgłaszane praktycznie w jednym miejscu. (…) Wprowadzamy także zakaz udostępniania lokali do imprez i potańcówek. Część lokali, które nie mają w swojej działalności gospodarczej robienia imprez, udostępniało swoją przestrzeń w tym celu. (…) Każda impreza odbywająca się "przy okazji" będzie naruszeniem przepisów rozporządzenia - wymienił minister zdrowia. 

- Chcemy wykorzystać system alertów, czyli SMS-ów rozsyłanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa do tego, żeby informować mieszkańców o wprowadzeniu konkretnej strefy - dodał. 

"Mielibyśmy ponad 100 żółtych i czerwonych stref" 

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że codziennie monitorowane jest to, jak wygląda poziom zakażeń w poszczególnych powiatach.

- Jeżeli byśmy dzisiaj podejmowali decyzje o nowych strefach, to mielibyśmy stref w kraju ponad 100 - powiedział Niedzielski. 

Dodał, że skala zjawiska jest tak potężna, że te obostrzenia muszą być zaostrzane, "a z drugiej strony także dajemy pewną wartość informacyjną". Przypomniał, że ogłaszanie danych stref, które co do zasady zaczynają obowiązywać od soboty, następuje najczęściej w czwartki, dzięki czemu mieszkańcy tych stref mają czas, żeby się przygotować do wprowadzanych reguł przeciwdziałających rozprzestrzenianiu się epidemii.

 

Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Wiadomości

Kim jest Gawłowski? Kiedyś prominentny polityk, dziś skazaniec

Cieszyński: Tusk jest pod ścianą. W Pabianicach błagał zwolenników, aby uznali wynik wyborów

Instytut Pamięci Narodowej przypomina o bardzo ważnej rocznicy

Policjant z narkotykami zatrzymany podczas festiwalu muzyki elektronicznej w Kołobrzegu

Piebiak o możliwości siłowego przejęcia KRS: wielu sędziów ma pozwolenie na broń

Franciszkańskie „pokój i dobro” na Jasnej Górze

Wpływ migracji na system emerytalny. Prezes ZUS zaprezentował dane

"Będziemy improwizować... Dla Ciebie, Asiu" – Kabaret Hrabi wraca na scenę po stracie Kołaczkowskiej

Rychlik: Żurek pogłębi anarchię w polskim sądownictwie!

Groźny wypadek na Drift Show w Jarosławiu. Jedna osoba została zabrana do szpitala

Jarosław Kaczyński: Prezydent Nawrocki nie ratyfikuje umów, które zabrałyby Polsce niepodległość

Obława za nożownikiem na Pomorzu Zachodnim. Jego ofiara nie żyje

Ukraina: Rosyjski dron zaatakował w Kijowie litewski magazyn pomocy humanitarnej

Hiszpanie postrzegają masową imigrację jako zagrożenie. Chcą masowych deportacji

Tusk znowu dzieli Polaków. Kolejna odsłona polityki polaryzacji

Najnowsze

Kim jest Gawłowski? Kiedyś prominentny polityk, dziś skazaniec

Piebiak o możliwości siłowego przejęcia KRS: wielu sędziów ma pozwolenie na broń

Franciszkańskie „pokój i dobro” na Jasnej Górze

Wpływ migracji na system emerytalny. Prezes ZUS zaprezentował dane

"Będziemy improwizować... Dla Ciebie, Asiu" – Kabaret Hrabi wraca na scenę po stracie Kołaczkowskiej

Cieszyński: Tusk jest pod ścianą. W Pabianicach błagał zwolenników, aby uznali wynik wyborów

Instytut Pamięci Narodowej przypomina o bardzo ważnej rocznicy

Policjant z narkotykami zatrzymany podczas festiwalu muzyki elektronicznej w Kołobrzegu