Przejdź do treści
20:55 Jak informuje Politico, Komisja Europejska rozważa opóźnienie wdrożenia przepisów o sztucznej inteligencji
20:15 Niemcy: Wzrasta zagrożenie terrorystyczne. Służby w stanie gotowości. Zatrzymano 14-latka mającego kontakty z ISIS
19:50 Węgry: Koniec z symbolami mniejszości seksualnych na budynkach rządowych
19:10 W izraelskich atakach na Strefę Gazy w piątek zginęło 16 osób. Czterech żołnierzy izraelskich zginęło w eksplozji zaminowanego budynku
18:02 Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zobowiązującą deweloperów do publikowania cen oferowanych przez nich mieszkań
17:00 Tomasz Sakiewicz o ataku Niewiery: to początek kampanii nienawiści przeciwko Nawrockiemu
15:50 "Stosowanie systemu Pegasus wobec Krzysztofa Brejzy (KO) nie było sprawą polityczną, dotyczyło kwestii organizowania przez władze Inowrocławia farmy trolli" - powiedział były szef CBA Ernest Bejda w piątek przed komisją śledczą ds. Pegasusa
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej zaprasza do podpisywania list poparcia referendum lokalnego w Piotrkowie Tryb. Dziś przy Akademii Piotrkowskiej na ul. Słowackiego, od godz. 14.00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Wrocław zaprasza na spotkanie otwarte z red. nacz. "Gazety Polskiej" i prezesem Republiki - Tomaszem Sakiewiczem. 7 czerwca, godz. 13:00. Sala NOT, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Pijany bez uprawnień uciekał przed policją. To jeszcze nie wszystko...

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 43-latek z gminy Stoczek Łukowski, który kierując volkswagenem uciekał przed policyjnym radiowozem. Podczas ucieczki potrącił interweniującego policjanta, a także uderzył w radiowóz. Dodatkowo okazało się, że 43-latek nie ma w ogóle prawa jazdy. Ze względu na lekceważący stosunek 43-latka do obowiązującego prawa i jego dotychczasowe postępowanie, przekazali sprawę do prokuratury wnioskując o wystąpienie do sądu o areszt tymczasowy dla podejrzanego.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Po godzinie 22.00 patrolujący ulice Stoczka Łukowskiego policjanci zauważyli wyjeżdżający na drogę samochód marki Volkswagen Polo, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie zwolnił. Następnie kontynuując jazdę zaczął „jechać wężykiem”. Mundurowi podjęli decyzję o skontrolowaniu auta.

Sygnałami uprzywilejowania dali znak kierowcy do zatrzymania. Mężczyzna nie zareagował, tylko  przyśpieszając skręcił w boczną drogę, gdzie gwałtownie zatrzymał się, a następnie cofając, skierował się w stronę zbliżającego się radiowozu. Tylko szybka reakcja policjanta i zjechanie radiowozem na lewy pas uchroniła przez  zderzeniem.

Kierowca volkswagena nie chciał dać za wygraną. Wyjeżdżając ze Stoczka Łukowskiego na jednej z dróg gwałtownie zahamował przed drzewami, co spowodowało zgaśnięcie silnika.  Kiedy do volkswagena podbiegł jeden z policjantów, zdesperowany mężczyzna uruchomił silnik auta i cofając uderzył w biegnącego w jego kierunku funkcjonariusza i stojący w pobliżu policyjny radiowóz. Na szczęście policjantowi  nic poważnego się nie stało.

Kierowca volkswagena ponownie ruszył do ucieczki. Kiedy pojazd znalazł się na gruntowej drodze, jeden  z funkcjonariuszy wykorzystał moment i dopadł uciekiniera.  Unieruchomił silnik pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki. Kierowca, mimo wydawanych przez mundurowych poleceń nie chciał wysiąść z samochodu. Mężczyzna był pod widocznym działaniem alkoholu.

Po chwili jednak został doprowadzony do radiowozu, gdzie okazało się że zatrzymanym jest 43-latek z gminy Stoczek Łukowski, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci ustalili też, że mężczyzna w czerwcu i dwukrotnie w lipcu tego roku, znajdując się w stanie nietrzeźwości jeździł tym samochodem po drogach. Teraz 43-latek został zatrzymany w policyjnej celi.  Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty.

Funkcjonariusze obserwując lekceważący stosunek 43-latka do obowiązujących norm prawnych i jego dotychczasowe postępowanie, przekazali akta postępowania do Prokuratury wnioskując o wystąpienie do Sądu o areszt tymczasowy dla podejrzanego mężczyzny.

lubelska.policja.gov.pl

Wiadomości

Ida Nowakowska wraca na antenę… u boku legend opery!

Buda o PSL: polityka romansu z liberałami ich pożera

UE rozważa opóźnienie wdrożenia przepisów o sztucznej inteligencji

Niemcy: Wzrasta zagrożenie terrorystyczne. Służby w stanie gotowości

Tusk chwali się „rekordami” rządu. Internauci punktują: „Polacy widzą prawdę”

"Gość Dzisiaj": godz. 20:20 w Republice. Zapraszamy!

Na Węgrzech koniec z symbolami mniejszości seksualnych na budynkach rządowych

Przetarg dla kancelarii powiązanej z Trzecią Drogą? Dziennikarz WP ujawnia kulisy

Prezydent podpisał ustawę o obowiązku publikacji cen mieszkań

Skandal! Reżyserka Elwira Niewiera powiązała zwycięstwo Nawrockiego z rosyjską propagandą

Bejda odrzucił zarzut, że stosowanie systemu Pegasus wobec Brejzy było sprawą polityczną

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już jutro!

Doda pokazała zdjęcie w aparaturze. Fani przestraszeni: "Co ci się stało?!"

Czy NIK przyjrzy się programowi „Czyste Powietrze”? Reakcja na interwencję Janusza Kowalskiego

Tusk mówi o rozwadze ws. fałszerstw, ale… wciąż nie pogratulował Nawrockiemu

Najnowsze

Ida Nowakowska wraca na antenę… u boku legend opery!

Tusk chwali się „rekordami” rządu. Internauci punktują: „Polacy widzą prawdę”

"Gość Dzisiaj": godz. 20:20 w Republice. Zapraszamy!

Na Węgrzech koniec z symbolami mniejszości seksualnych na budynkach rządowych

Przetarg dla kancelarii powiązanej z Trzecią Drogą? Dziennikarz WP ujawnia kulisy

Buda o PSL: polityka romansu z liberałami ich pożera

UE rozważa opóźnienie wdrożenia przepisów o sztucznej inteligencji

Niemcy: Wzrasta zagrożenie terrorystyczne. Służby w stanie gotowości