Pielgrzymka do Ostrej Bramy jest już w Ejszyszyszkach
Pozdrawiamy kolejny raz naszych czytelników i słuchaczy z pątniczego szlaku do Ostrej Bramy. Dzisiaj mieliśmy do pokonania 34 km, co w szóstym dniu pielgrzymki jest sporym wysiłkiem. Skrzydeł dodawał nam fakt, że wkroczyliśmy na Wileńszczyznę, gdzie tradycyjnie witani byliśmy przez naszych rodaków. – relacjonuje ks. Jarosław Wąsowicz.
Czekali na nas w każdej mijanej miejscowości, chociaż wiedzieli, że idziemy zaledwie w kilka osób, a nie jak to zwykle bywało w liczbie około tysiąca. Spotkania z nimi były wzruszające. Za każdym razem wspólnie modliliśmy się, aby wyjść mocniejszymi z czasu pandemii, żeby nasz wiara umocniła się tym trudnym doświadczeniem.
Dzień rozpoczęliśmy w Warenie, na starym cmentarzu, gdzie znajduje się kwatera naszych żołnierzy. Później modliliśmy się także na cmentarzach żołnierzy w Koleśnikach (6 Wileńska Brygada AK) i w Ejszyszkach, gdzie we wrześniu ubiegłego roku pochowani zostali żołnierze AK odnalezieni przez ekipę z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka. Oddaliśmy hołd naszym bohaterom i wszędzie odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego w ich intencji.
Dzień zakończyliśmy apelem maryjnym. Powitał nam, jak zawsze gościnny, ks. Tadeusz Matulaniec. Tradycyjnie na koniec ucztę duchową zgotował nam kilkoma utworami, pielgrzymujący z nami Paweł Piekarczyk.
Dziękujemy za duchowe pielgrzymowanie z nami. Ono dodaje nam skrzydeł. Codziennie przysyłacie nam intencje, w których modlimy się na szlaku. W tej chwili duchowych pielgrzymów, którzy złożyli deklarację takiej formy pielgrzymowania z nami, jest już ponad tysiąc. Udało się więc stworzyć piękną duchową wspólnotę ponad granicami. Do Ostrej Bramy zostało nam już niewiele! Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
ks. Jarosław Wąsowicz SDB
Najnowsze
To jeszcze nie koniec! Owieczkin przedłużył kontrakt z Capitals
Państwo Tuska przegrywa kolejny proces. Prokuratura Żurka na kolanach przed Obajtkiem
Mariusz Kałużny: państwo ściga polityków PiS zamiast zajmować się realnymi problemami
SPRAWDŹ TO!