Przejdź do treści
21:40 W sobotę 19 lipca w całej Polsce odbędą się demonstracje antyimigracyjne - organizatorem są politycy Konfederacji
18:27 Płonie hala Zakładów Tworzyw Sztucznych w Siemianowicach Śląskich - trwa akcja gaśnicza
17:28 Prezydent Donald Trump: Jeśli w ciągu 50 dni nie dojdziemy do porozumienia z Rosją, nałożymy na nią surowe cła; jesteśmy z Rosji bardzo niezadowoleni
17:23 USA: Prezydent Donald Trump spotkał się z sekretarzem generalnym NATO - w trakcie spotkania zapowiedział przedstawienie nowego planu obronnego dla Ukrainy
14:30 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował wicepremier Julii Swyrydenko, by stanęła na czele rządu
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Piejko: Schetyna nie ma prawa oceniać, dopóki nie wytłumaczy się z akcji "Widelec"

Źródło: Telewizja Republika

– Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej powinien zaapelować do rządu Holandii, kraju, z którego pochodzi. Tam zdaje się nie ma Trybunału Konstytucyjnego, więc co z demokracją w Holandii? – powiedziała w "Wolnych Głosach" dziennikarka "Gazety Polskiej" Magdalena Piejko.

Gośćmi Antoniego Trzmiela w "Politycznym Podsumowanie Dnia" byli Magdalena Piejko, dziennikarka "Gazety Polskiej" oraz Artur Celiński, dziennikarz "Res Publiki Nowej". Dyskusja dotyczyła dzisiejszej decyzji Komisji Europejskiej, która dała Polsce czas do poniedziałki, 23 maja, na postęp ws. rozwiązania sporu o Trybunał Konstytucyjny. Jeśli to nie nastąpi, wiceprzewodniczący KE wyda decyzję, która będzie miała na celu wszczęcie drugiej fazy procedury praworządności wobec Polski. 

"Jest to bardzo istotna sprawa dla polskiej demokracji i nie należy jej bagatelizować"

Artur Celiński komentując ten fakt ocenił, że "Komisja Europejska konsekwentnie realizuje swoje zapowiedzi". Dodał, że "nikt się z tego konfliktu w Polsce nie cieszy". – Jeśli tego sporu by nie było sondaże dla PiS plasowałyby się na poziomie 50 procent – ocenił. – Czas kończyć tę zabawę, zmieniać zabawki. Czy my chcemy demokracji czy chcemy się nią bawić? – powiedział.

Magdalena Piejko powiedziała zaś, że jest "znudzona tym konfliktem". – Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej powinien zaapelować do rządu Holandii, kraju, z którego pochodzi. Tam zdaje się nie ma Trybunału Konstytucyjnego, więc co z demokracją w Holandii? – zapytała. Nawiązując do wczorajszego spotkania ws. TK, które miało się odbyć u marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, a na które nie przyszedł żaden z przedstawicieli partii opozycyjnych stwierdziła, że "najbardziej zasmucające jest to, że nie pokazało się na nim ugrupowania Pawła Kukiza". – Wyborcy również są niezadowoleni z tego faktu, widać to na forach internetowych – oceniła. Odnosząc się do słów dziennikarki "Gazety Polskiej", która powiedziała, że jest "znudzona konfliktem o TK", Artur Celiński powiedział, że "jest to bardzo istotna sprawa dla polskiej demokracji i nie należy jej bagatelizować". – Po pierwszym wybuchu konfliktu, kiedy prezydent nie zaprzysiągł sędziów wybranych przez poprzedni rząd, zapowiedział, że jego społeczna rada doradców pracuje nad rozwiązaniem tej kwestii. Komisja Europejska ma szereg zastrzeżeń do zaistniałej sytuacji, rząd mówi "powołamy komisję ekspercką" i nagle pojawia się nowy projekt ustawy o TK. Nie można wierzyć Kaczyńskiemu, bo kiedy mówiono, ze czekano na decyzje, wcale na nie nie czekano. Emocjom Kaczyńskiego nie można wierzyć – powiedział dziennikarz "Res Publiki Nowej".

"Poprzedni rząd działał antydemokratycznie"

Odnosząc się do inwigilacji dziennikarzy za czasów rządów koalicji PO-PSL Magdalena Piejko powiedziała, że to poprzedni rząd "działał antydemokratycznie i przeciw wolności", a działania te były "nielegalne". Dodała, że w jej ocenie Grzegorz Schetyna "nie ma prawa oceniać, dopóki nie wytłumaczy się z akcji "Widelec".  Przypomnijmy, że podczas tej akcji policja miała za pomocą tortur wymuszać zeznania od aresztowanej grupy kibiców. – Wtedy to właśnie niedemokratycznie aresztowano 700 ludzi – zakończyła.

CZYTAJ  RÓWNIEŻ:

Szymański o dzisiejszej decyzji KE: To nie ultimatum

Kukiz o odwołaniu spotkania ws. TK: To kpina z Polaków i ich wyborców. Dalej będą rozkradać Polskę

Terlecki: Zespół ekspertów przedstawi na początku czerwca swój pomysł rozwiązania sporu wokół TK

Telewizja Republika

Wiadomości

Gorączka taka, że plony mogą zbierać jedynie nocą

Grecja wysłała okręty wojenne, by dać sygnał imigrantom z Afryki

Rosyjska jednostka wpłynęła bez pozwolenia do irlandzkiego portu

Polacy ocenili dziesięcioletnią działalność Pierwszej Damy

Jak wyjść z trudnej sytuacji życiowej?

Victoria Beckham opublikowała zdjęcie Igi Świątek. Wszystko przez sukienkę!

Strzały na granicy. Żołnierz bronił Polski, a prokuratura Bodnara go oskarża

Internauta pokazuje szokującą znajomość Łukasza Kohuta z KO: dlaczego Pan nienawidzi Polski?

Naciski na Hołownię - Tusk szykował zamach stanu?

„Ostatnie szlify” u Nawrockiego. Kto zostanie szefem kancelarii?

Tak wygląda nowe życie Daniela Martyniuka. Pokazał syna i ukochaną

Granaty hukowe w Markach. Gruzin zatrzymany przez kontrterrorystów

Trump stawia ultimatum Rosji. 50 dni na pokój, inaczej surowe cła

[PILNE] Znów płonie hala! Pożar w Siemianowicach Śląskich

Czarnek o kontrowersyjnej wystawie: to opcja niemiecka, nawet nieukryta

Najnowsze

Gorączka taka, że plony mogą zbierać jedynie nocą

Jak wyjść z trudnej sytuacji życiowej?

Victoria Beckham opublikowała zdjęcie Igi Świątek. Wszystko przez sukienkę!

Strzały na granicy. Żołnierz bronił Polski, a prokuratura Bodnara go oskarża

Internauta pokazuje szokującą znajomość Łukasza Kohuta z KO: dlaczego Pan nienawidzi Polski?

Grecja wysłała okręty wojenne, by dać sygnał imigrantom z Afryki

Rosyjska jednostka wpłynęła bez pozwolenia do irlandzkiego portu

Polacy ocenili dziesięcioletnią działalność Pierwszej Damy