NASZ NEWS. PiS składa wniosek o odwołanie Krajewskiego. Nie zrobił nic w sprawie umowy z Mercosur
W rozmowie z Andrzejem Gajcym w Telewizji Republika wiceprezes PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że Klub Parlamentarny PiS składa wniosek o odwołanie Stefana Krajewskiego z funkcji ministra rolnictwa. Jest to konsekwencja jego braku realnych działań i całkowitej nieskuteczności w sprawie zatrzymania umowy UE–Mercosur. Głównym winnym tego zaniedbania, zdaniem opozycji jest premier Donald Tusk, który przekonywał, że w UE "nikt go nie oszuka".
Krajewski do odwołania
Mariusz Błaszczak mówił, że zamiast minister Krajewski zajmować się sprawą Mercosur - "no to moczył się w bani, to zajmował się nie wiadomo czym, jest skrajnie niekompetentny." Jego zdaniem Donald Tusk po cichu sprzyjał tej umowie, gdyż jest ona korzystna dla Niemiec.
Zauważmy, że PSL w rządzie koalicji 13 grudnia nie ma żadnej siły sprawczej, jest pod pantoflem Donalda Tuska. Bardzo charakterystyczne jest to, że negocjacje w sprawie Mercosur, które prowadzili politycy PLS-u, ministrowie rolnictwa, zostały skrytykowane z otoczenia Donalda Tuska. Ukazał się taki tekst w mediach, w którym to otoczenie Donalda Tuska właśnie krytykuje politykę negocjacyjną w sprawie Mercosur
- ocenił.
W swoim wpisie na X Mariusz Błaszczak dodał, że umowa ta oznacza napływ taniej żywności spoza UE, "produkowanej bez rygorystycznych norm, które obowiązują polskich rolników."
To nieuczciwa konkurencja, grożąca bankructwem wielu gospodarstw, spadkiem cen skupu i dalszym osłabieniem bezpieczeństwa żywnościowego Polski. Zamiast stanowczo bronić interesów polskiej wsi, minister Krajewski wykazuje się arogancją i lekceważeniem głosu rolników. Polska wieś potrzebuje obrony, a nie bierności. Nie było koalicji 13 grudnia - nie było umowy z Mercosurem!
- zaznaczył.
CZYTAJ WIĘCEJ: Internauci ostro komentują porażkę Tuska ws. umowy z Mercosur
Źródło: Republika, X
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Zbigniew Ziobro otrzymał azyl polityczny na Węgrzech. Mecenas wskazuje na represyjne działania władzy Tuska
Dziś rozstrzygną się losy Polski 2050. Autonomia, czy wchłonięcie przez KO Tuska?
Koniec UE? AfD zapowiada powrót kompetencji narodowych