Przejdź do treści
09:19 Zielona Góra: do pięciu lat więzienia grozi 29-latkowi za brutalne zaatakowanie ratownika medycznego na terenie szpitala w Zielonej Górze. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu
07:58 Sondaż IBRiS dla "Rz": badanie potwierdza fatalny dla partii Tuska trend - od ostatniego straciła ona 5,8 pp i ma ich 26,5 proc. PiS tymczasem umacnia się na pozycji lidera z 28,9 proc. poparciem
Radio Republika Gościem poranka w Radiu Republika w środę, 2 lipca, o godz. 07:08 będzie prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski.
Wydarzenie 2.07 (środa). Od godz. 15.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji! 
Wydarzenia Piotrków Trybunalski: Redaktor Tomasz Sakiewicz z Klubem "GP" 3.07 (czwartek) od godz. 15.00 będzie zbierać podpisy poparcia dla referendum przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Piotrków Tryb. zaprasza 3 lipca o godz. 18.00 na spotkanie z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem. Sala restauracji Sara (dawna Altamira), ul. Dmowskiego 38c
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Głogowie informuje o zbieraniu podpisów ws. referendum w powiecie głogowskim - STOP nielegalnej imigracji! Punkty: plac przy Ratuszu, Plac 1000-lecia, tężnia Piastów, targowisko oś. Kopernika: 30.06–02.07, godz. 10:00–17:00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Pawłowicz komentuje sojusz PO z SLD: Brejza, Tomczyk, Kierwiński, Gasiuk, Myrcha – zostaliście postkomunistami

Źródło: Flickr/MEDIA WNET/Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

PO dla „odbicia władzy” weszło w sojusz z SLD. Poseł Brejza, Tomczyk, Kierwiński, Gasiuk, Myrcha i reszta „niewinnych” demokratów – właśnie zostaliście postkomunistami. Macie teraz u siebie kulturalnych ze stanu wojennego, TW, sędziów PRL. Krwawa tradycja komuny już nie przeszkadza... – wskazuje na Twitterze prof. Krystyna Pawłowicz.

Sojusz Lewicy Demokratycznej podjął decyzję o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej. Taką informację przekazał po sobotniej konwencji partii jej lider. Włodzimierz Czarzasty oświadczył, że Sojusz zaproponuje, aby na listach wyborczych Koalicji znaleźli się trzej b. premierzy – Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka, a także m.in. Bogusław Liberadzki, Janusz Zemke oraz Marek Balt.

Działacze SLD niezwykle ostro wyrazili swój brak akceptacji dla decyzji o dołączeniu do Koalicji Europejskiej – poinformowała Wirtualna Polska. Portal cytuje komentarze anonimowych członków Sojuszu. „Sprzedaliśmy się Schetynie. Włodek upokorzony” – to niektóre z przytaczanych wypowiedzi. 

„Sprzedajemy szyld za gó...o. Daliśmy du...y” – oceniają rozmówcy Wirtualnej Polski. I dodają: „Za miejsca w Brukseli dla osób, które się od nas odcięły i od dawna mają nas w du...e. Nic nie mamy z tego pseudosojuszu”. 

Sprawę skomentowała prof. Krystyna Pawłowicz:

PO dla „odbicia władzy”weszło w SOJUSZ z SLD.
Pos.Brejza,Tomczyk,Kierwiński,Gasiuki,Myrcha i reszta „niewinnych” demokratów- właśnie ZOSTALIŚCIE POSTKOMUNISTAMI.Macie teraz u siebie kulturalnych ze stanu wojennego,TW,sędziów PRL
Krwawa tradycja komuny już nie przeszkadza...

— Krystyna Pawłowicz (@KrystPawlowicz) 17 lutego 2019
twitter.com/tvp.info/wp.pl

Wiadomości

Rachoń ujawnia szokujące dokumenty. Migrant opisał szlak z Jemenu do Niemiec przez Polskę!

Granica z Niemcami jak sito. Matecki publikuje znamienne WIDEO

Hubert Urbański po 26 latach odchodzi z TVN! „Milionerzy” trafiają do Polsatu

KO na równi pochyłej. Kolejny sondaż potwierdza fatalny dla partii Tuska trend

UEFA: Padł rekord sprzedaży biletów na Euro 2025 kobiet

Internauci ujawniają bulwersujące fakty dotyczące nielegalnych imigrantów

Miliarderzy zabezpieczają się przed "apokalipsą". Popełniają błąd

Największa w historii USA afera medyczna. Operowali z Rosji

Wprowadzą obowiązkową służbę wojskową dla kobiet

Niemcy podpisali umowę z Ukrainą. Będą produkować dla nich drony

Fatalny sezon tornad w USA. Przekracza średnią historyczną

Rozstrzygnął Vance: Senat USA przyjął "wielką i piękną ustawę" Trumpa

Skandal z oszustwami przy dotacjach UE. Rezygnacja w rządzie

Jest szansa na zawieszenie broni w Strefie Gazy

Holandia chce zmienić prawo: nielegalny pobyt w kraju ma być karany

Najnowsze

Koniec poszukiwań 57-latka. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

KO na równi pochyłej. Kolejny sondaż potwierdza fatalny dla partii Tuska trend

UEFA: Padł rekord sprzedaży biletów na Euro 2025 kobiet

Internauci ujawniają bulwersujące fakty dotyczące nielegalnych imigrantów

Miliarderzy zabezpieczają się przed "apokalipsą". Popełniają błąd

Rachoń ujawnia szokujące dokumenty. Migrant opisał szlak z Jemenu do Niemiec przez Polskę!

Granica z Niemcami jak sito. Matecki publikuje znamienne WIDEO

Hubert Urbański po 26 latach odchodzi z TVN! „Milionerzy” trafiają do Polsatu