PFRON: Parodiowanie osób niepełnosprawnych w jakimkolwiek celu zasługuje na kategoryczne potępienie
– Do osób niepełnosprawnych powinniśmy odnosić się z należnym im szacunkiem i otaczać adekwatną do potrzeb opieką. Parodiowanie osób niepełnosprawnych w jakimkolwiek celu zasługuje na kategoryczne potępienie - oceniła prezes zarządu PFRON Marlena Maląg.
OŚWIADCZENIE PFRON:
W związku z kontrowersyjną akcją pt. „Nie świruj, idź na wybory” Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych krytycznie ocenia sposób przedstawienia w nim osób niepełnosprawnych. Parodiowanie osób z niepełnosprawnościami stygmatyzuje tę grupę społeczną i poniża w oczach opinii publicznej.
– Do osób niepełnosprawnych powinniśmy odnosić się z należnym im szacunkiem i otaczać adekwatną do potrzeb opieką. Parodiowanie osób niepełnosprawnych w jakimkolwiek celu zasługuje na kategoryczne potępienie. Każdy, kto w życiu spotkał osoby z niepełnosprawnościami wie, że często są to ludzie wyjątkowi, niezwykle wrażliwi, ufni i otwarci na świat. Ludzie, którzy niczym w swoim życiu nie zasłużyli na taki sposób przedstawienia. Jako instytucja apelujemy o to, by zaprzestać tej krzywdzącej i stygmatyzującej akcji – ocenia prezes zarządu PFRON Marlena Maląg.