Nowy konkurs, nowa komisja. ZUS wciąż szuka prezesa

Będzie nowy konkurs na prezesa ZUS. Rozmowy z kandydatami przeprowadzi komisja w zmienionym składzie. Nie będzie w niej wiceministra pracy Marka Buciora, pod którego adresem Katarzyna Kalata wysuwała oskarżenie o celowe odrzucanie jej kandydatury.
Jak ustalił rmf24.pl, decyzję o rozpisaniu nowego konkursu podejmie wkrótce minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak- Kamysz, po uzgodnieniach z premier Ewą Kopacz.
Wczoraj zakończył się poprzedni konkurs na prezesa ZUS. Odpadła z niego jedyna kandydatka, która przeszła testy i dostała się na rozmowę kwalifikacyjną 31-letnia Katarzyna Kalata.
Konkurs na prezesa ZUS-u nie przyciągnął zbyt wielu kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami. Test, jako jedyna, zaliczyła właśnie Katarzyna Kalata. Spodziewano się w związku z tym, że minister pracy zdecyduje się na szukanie odpowiedniej osoby we własnym zakresie. Bardzo prawdopodobne, że konkurs zostanie rozpisany po wyborach.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
ZUS nadal czeka na prezesa. Jedyna kandydatka nie przeszła rozmowy kwalifikacyjnej
ZUS czeka na nowego prezesa. Elżbieta Łopacińska mianowana na p.o.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze

Afera wokół Instytutu Pileckiego. Internauci przypominają mocne wystąpienie Nawrockiego ws. pamięci historycznej sprzed roku [WIDEO]

KGW Nad Rzeką z Białej – tort maślany z historią w tle

Papież powiedział, że ma zamiar odwiedzić Turcję. Przed śmiercią chciał się tam wybrać Franciszek

To się nie mieści w głowie. Sąd przyznał zadośćuczynienie Afgańczykom zatrzymanym na granicy
