Nowe możliwości są związane z tym, że cała Polska jest dziś strefą ekonomiczną. Kluczowa zmiana to to, że przedsiębiorca, chcąc zainwestować, już nie musi brać pod uwagę konkretnej strefy - tłumaczyła sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka.
Dzięki zmianom w funkcjonowaniu Specjalnych Stref Ekonomicznych więcej firm, w tym także te mikro, małe i średnie, może korzystać z zachęt podatkowych dla inwestorów. Zasady działania Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce zmieniła ustawa o wspieraniu nowych inwestycji.
– Nowe możliwości są związane z tym, że cała Polska jest dziś strefą ekonomiczną. Kluczowa zmiana to to, że przedsiębiorca, chcąc zainwestować, już nie musi brać pod uwagę konkretnej strefy. To była spora bariera. Teraz można zainwestować wszędzie i liczyć na wszelkie ulgi – rozpoczęła sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.
„Średnie miasta, które tracą”
– To lista 122 miast, które określono jako borykające się z problemami społecznymi lub gospodarczymi. Dla tych miast Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przygotowało pakiet dla miast średnich. Mamy tu bardzo szeroki zakres. To wyjątkowo ciekawy program, cieszący się wielkim zainteresowaniem. Wnioski złożyło ponad 200 takich ośrodków – tłumaczyła minister Gembicka. – Środki przeznaczone w ramach tego pakietu to ok. trzy miliardy złotych – podkreśliła.
Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy oraz zapoznania się ze szczegółami na stronie ministerstwa. Więcej informacji TUTAJ