Przejdź do treści
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
22:53 Liga Mistrzów: w finale rozgrywek Paris Saint Germain pokonał, na Allianz Arenie w Monachium, Inter Mediolan 5:0!
21:48 Włochy: 700 tys. turystów w Rzymie, komplet w hotelach nad morzem w długi weekend
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Nie żyje znany kielecki lekarz zarażony koronawirusem. "Koronawirus nie jest przyczyną jego śmierci"

Źródło: PAP / Grzegorz Michałowski

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zmarł profesor Wojciech Rokita, świętokrzyski konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Był zarażony koronawirusem, ale to nie był on bezpośrednią przyczyną jego śmierci

– Zmarł pacjent zarażony koronawirusem. Bezpośrednią przyczyną śmierci nie było zakażenie. Odszedł nasz kolega, wspaniały człowiek i nauczyciel – poinformował podczas  konferencji prasowej dyrektor szpitala Bartosz Stemplewski.

Profesor Wojciech Rokita znanym kieleckim profesorem medycyny. Od 2012 sprawował funkcję szefa Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Był również konsultantem wojewódzkim w tej dziedzinie.

Swoje oświadczenie wydał też wojewoda świętokrzyski Zbigniewa Koniusz. - Z przykrością zawiadamiamy o śmierci cenionego i szanowanego pracownika Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, który w ostatnich dniach przebywał na oddziale zakaźnym szpitala w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Łączymy się w bólu z rodziną i kierujemy do niej szczere wyrazy współczucia. Jednocześnie informujemy, iż to tragiczne zdarzenie nie miało żadnego bezpośredniego związku z zakażeniem koronawirusem.

Dzięki prof. Wojciechowi Rokicie województwo świętokrzyskie pod względem przeżywalności noworodków, z ostatniego miejsca znalazło się na pierwszym. 

Rok temu profesor został też wybrany na szefa Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Według nieoficjalnych informacji Wojciech Rokita zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 54 lata.

echodnia.eu

Wiadomości

Polacy ruszyli do urn. O 7.00 zaczęło się głosowanie

Polonia oddała głos: Koniec głosowania w Ameryce Płd. i Pn.

USA planuje drastyczne sankcje wobec Rosji. Dwa decydujące tygodnie

Putin wzywa do ograniczenia usług zachodnich firm technologicznych w Rosji

Raport AIEA ujawnia tajne działania nuklearne Iranu

Paryż w płomieniach: chuligańskie wybryki po historycznym zwycięstwie

Czy będą obowiązkowe badania kierowców po 70. roku życia?

AKTUALIZACJA

Katastrofa pociągu pasażerskiego w Rosji. Są zabici i ranni

Szwecja poluzowuje monopol alkoholowy po ponad stu latach

Julia Nawalna uruchamia telewizję. Skąd będzie nadawać?

Chiński tygrys już nie taki mocny? Zyski Temu spadły o niemal połowę

Nokaut w finale Ligi Mistrzów. W końcu tego dokonali!

Podawała się za psychologa. Wciąż pozostaje nieuchwytna!

Justyna Steczkowska uderza w TVP w likwidacji. "Złamali mi serce"

HIT! Spiderman na dachu! Wzywa do uwolnienia Batmana

Najnowsze

Polacy ruszyli do urn. O 7.00 zaczęło się głosowanie

Raport IAEA ujawnia tajne działania nuklearne Iranu

Paryż w płomieniach: chuligańskie wybryki po historycznym zwycięstwie

Czy będą obowiązkowe badania kierowców po 70. roku życia?

AKTUALIZACJA

Katastrofa pociągu pasażerskiego w Rosji. Są zabici i ranni

Polonia oddała głos: Koniec głosowania w Ameryce Płd. i Pn.

USA planuje drastyczne sankcje wobec Rosji. Dwa decydujące tygodnie

Putin wzywa do ograniczenia usług zachodnich firm technologicznych w Rosji