Najnowszy numer „GP”: Platforma wspiera szturm imigrantów
Już dziś w kioskach dostępny jest nowy numer tygodnika „Gazeta Polska”. Grzegorz Wierzchołowski w artykule okładkowym opowiada o „Imigrantach Łukaszenki, którzy szturmują Polskę”. Dziennikarze poruszyli też kwestię zaostrzającego się kryzysu w Afganistanie oraz grupy przestępczej z krakowskim sądem w tle.
Grzegorz Wierzchołowski zauważa, że „próbujący przedostać się z Białorusi do Polski imigranci nie mają nic wspólnego ani z uchodźcami wojennymi, ani z kryzysem afgańskim. To przede wszystkim obywatele Iraku, których białoruskie służby ściągnęły do siebie, obiecując przerzut do Unii Europejskiej”.
Z kolei Grzegorz Broński pochylił się nad sprawą grupy przestępczej z siedzibą w krakowskim sądzie. „To była afera, jakiej wcześniej nie notowano. Do aresztu trafił prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie, a dyrektor usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, do której należało – według prokuratury – kilkadziesiąt osób. Modus operandi – podpisywanie umów na fikcyjne usługi, a straty Skarbu Państwa wyliczono na ponad 30 mln zł. Wyroki skazujące usłyszało już czterech przedsiębiorców, m.in. za przynależność do gangu. A niedawno grupa sędziów z Krakowa żądała od „Gazety Polskiej” sprostowania słów premiera…” - czytamy.
W tygodniku także o antypolskiej kampanii Jaira Lapida. „Antypolska kampania Jaira Lapida to nie tylko charakterystyczny dla niego objaw osobistej niechęci do Polski i Polaków. To także część jego szerszego projektu politycznego i odwrócenia polityki poprzedniego premiera Benjamina Netanyahu” - napisał red. Maciej Kożuszek.
Będzie można też przeczytać rozmowę z senatorem, Stanisławem Karczewskim. Tematem przewodnim był Pałac Saski. „Najbardziej się cieszę, że kończy się już ten etap polityczny. My, ludzie skupieni wokół idei odbudowy Pałacu Saskiego, chcielibyśmy, aby była to inicjatywa ponadpolityczna, ogólnonarodowa” – stwierdził senator.
Red. Piotr Grochmalski poruszył kwestię wydarzeń w Afganistanie. „ Apokalipsa w Afganistanie zaskoczyła wszystkie strony konfliktu. Nagle, nieomal z dnia na dzień, znaleźliśmy się jakby w radykalnie innym świecie. Talibowie, którzy z Afganistanu uczynili w przeszłości bazę światowego terroryzmu, odzyskali pełnię władzy. USA były zaszokowane skalą katastrofy i szybkością ekspansji talibów, komunistyczne Chiny nie ukrywały zdumienia szansą, jaka nagle pojawiła się dla nich w regionie na wzmocnienie ich pozycji” - zauważył.
Red. Piotr Nisztor opisał kim jest nowy prezes PZPN Cezary Kulesza oraz jakie ma plany. „Nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej chce prześwietlić umowy sponsorskie i doradcze, które w ostatnich pięciu latach zawierali ludzie Zbigniewa Bońka. Audyt ma przeprowadzić zewnętrzny podmiot” - donosi.