Przejdź do treści
22:05 Polski turysta zginął w Tatrach Słowackich po upadku spod szczytu Ganku
21:50 Toruń: Około 10 tysięcy osób przeszło w Marszu Milczenia po zabójstwie 24-letniej Klaudii
Radio Republika Europoseł Maciej Wąsik (PiS) będzie w poniedziałek gościem "Poranka w Radiu Republika". Początek o godz. 7:08
Wydarzenie Od poniedziałku 7.07 do piątku 11.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Morawiecki: Spędźmy te święta w gronie najbliższej rodziny

Źródło: Fot. Pixabay/Victoria_Borodinova

„Wielkanoc to przede wszystkim święta nadziei, w tych dniach szczególnie ważne jest, aby zadbać o zdrowie i życie seniorów; stąd moja ponowna prośba do wszystkich Polaków, okażmy troskę, odpowiedzialność, solidarność i spędźmy te święta w gronie najbliższej rodziny” - zaapelował premier Mateusz Morawiecki.

„Polityka Prawo i Sprawiedliwość od samego początku jest skierowana na pomoc najsłabszym. Wyrazem tego jest powołany przez nas wiele miesięcy temu Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów” – napisał premier.

Dziękował też minister rodziny i polityki społecznej Marlenie Maląg, która jest koordynatorem tego programu i prezesowi Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych Michałowi Kuczmierowskiemu oraz kierownictwu Caritas Polska i dziesiątkom tysięcy wolontariuszy biorącym udział w tej „pięknej akcji”.

„Każda paczka wydana w jej ramach, a tylko w tym tygodniu to 800 ton, to zwiastun nadziei i dar serca” – oświadczył premier.

„Wielkanoc to przede wszystkim święta nadziei. W tych dniach szczególnie ważne jest, aby zadbać o zdrowie i życie seniorów. Stąd moja ponowna prośba skierowana do wszystkich Polaków – okażmy troskę, odpowiedzialność i solidarność i spędźmy te święta w gronie najbliższej rodziny” – zaapelował Morawiecki.

PAP, Facebook

Wiadomości

Lew odgryzł jej ramię. Nie zostanie ukarany

Masowe odwołania lotów z wyspy. Do Polski też

Nocne naloty izraelskiej armii. Zaatakowano porty

Potężny atak na grecki statek na Morzu Czerwonym

Teksas: niepokojące doniesienia o nowej fali wody!

Bąkiewicz po konferencji Siemoniaka: to jest wojna hybrydowa

Siemoniak ogłasza: Polska przywraca kontrole na granicach

Wkrótce była żona Patryka Mikiciuka przerywa milczenie. Kaja Śródka: "Milczę, bo wiem więcej, niż mówię"

Gmyz: sprawa Czarneckiego świadczy o rosyjskich wpływach w polskim sektorze finansów

Lis repostuje: Hołownia to "ściera", Konfederacja to "nazistowska partia". Jest też o prezesie PiS

Krajewski: Polacy nie czują się dzisiaj bezpiecznie w swoim kraju!

Dominik Tarczyński wsparł mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego [ZDJĘCIA I WIDEO]

Podczas burzy zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne!

Andziaks znów w ciąży! Influencerka i Luka zostaną rodzicami po raz drugi

HIT DNIA

Prowokacja na konferencji prezesa PiS. Agresora wyprowadziła policja. FILM

Najnowsze

Lew odgryzł jej ramię. Nie zostanie ukarany

Teksas: niepokojące doniesienia o nowej fali wody!

Bąkiewicz po konferencji Siemoniaka: to jest wojna hybrydowa

Siemoniak ogłasza: Polska przywraca kontrole na granicach

Wkrótce była żona Patryka Mikiciuka przerywa milczenie. Kaja Śródka: "Milczę, bo wiem więcej, niż mówię"

Masowe odwołania lotów z wyspy. Do Polski też

Nocne naloty izraelskiej armii. Zaatakowano porty

Potężny atak na grecki statek na Morzu Czerwonym