Przejdź do treści
07:18 Ukraina: Sześciu zabitych i 29 rannych po atakach Rosji na Kijów i obwód kijowski
05:47 USA: Napastnik, który otworzył ogień przed kościołem w stanie Michigan został zastrzelony przez ochronę obiektu
04:48 USA: koszykarze Oklahoma City Thunder mistrzami NBA. W siódmym meczu finału pokonali Indianę Pacers 103 do 91
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Mateusz Morawiecki o "błaznowaniu" Tuska

Źródło: x.com/@MorawieckiM

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przebywa w Urugwaju, gdzie w piątek spotka się z liderami krajów Mercosuru. KE ma nadzieję na sfinalizowanie negocjacji w sprawie umowy o wolnym handlu UE-Mercosur. Polski rząd nie robi nic...

Chodzi o negocjowaną od 25 lat umowę o wolnym handlu między UE a państwami ugrupowania Mercosur, tj. Brazylią, Argentyną, Paragwajem, Boliwią i Urugwajem. Problem w tym, że porozumienie budzi kontrowersje - protestują przeciwko niemu rolnicy, obawiający się zalania unijnego rynku przez tanie produkty z Ameryki Południowej, które wyprą rodzime towary.

Zdecydowanie przeciw umowie protestują polscy rolnicy, niestety z ich głosów niewiele robi sobie rząd 13 grudnia. Zwłaszcza zaskakująca jest bierność na arenie międzynarodowej Donalda Tuska, który przecież kreował się na asa w politycznej talii, a wygląda, że jest zwykłą blotką.

Swoimi przemyśleniami na ten temat podzielił się na X Mateusz Morawiecki.

"Nikt mnie w Europie nie ogra - pamiętacie te słowa? Pewien mitoman mówił tak na wiecach, a co z tego wyszło to wszyscy widzimy.

W polityce liczy się skuteczność i walka o dobro Polaków, a nie błaznowanie w social mediach czy podczas wystąpień.

Jako premier nigdy bym się nie zgodził na tak skandaliczną umowę, jaką zawiera teraz Komisja Europejska! To potężne zagrożenie dla polskiego rolnictwa.

Niestety obecny rząd nie podejmuje żadnych działań. Ale czemu się dziwić, skoro za jego sterami siedzi unijny lokaj…"
 

Co robi rząd Tuska, by bronić rolników?

Źródło: x.com, Republika

Wiadomości

Rząd Tuska uderza w kolejną grupę obywateli. Tym razem ucierpią przyszli kierowcy

Wersow żali się, że pracuje za dużo: 1263 posty na Insta!

UWAGA: Burze i upały w całym kraju. IMGW ostrzega

Klub Republiki. Andruszkiewicz: Tusk chce dzisiaj podpalić Polskę! [WIDEO]

Zmasowany atak rosyjskich dronów na Kijów

Tajemnica Midnight Hammer: Ujawniono chronologię operacji

Rosja straszy: Iran dostanie broń atomową z zewnątrz

Iran naciska Kurdyjskiego Lisa, by gang dokonał zamachów w Europie

Oklahoma City Thunder mistrzami NBA!

Amerykanie intensyfikują ewakuację obywateli z Izraela

AI osłabia umysł? Niepokojące skutki zależności od chatbotów

Seria potężnych eksplozji w rejonie Teheranu

Iran grozi odwetem po ataku USA. "Nie ma już czerwonych linii"

ONZ: ostre starcie Iranu i Izraela po amerykańskich uderzeniach w irańskie obiekty nuklearne

Trump zdradził Iranowi pomysł na... Iran

Najnowsze

Rząd Tuska uderza w kolejną grupę obywateli. Tym razem ucierpią przyszli kierowcy

Zmasowany atak rosyjskich dronów na Kijów

Tajemnica Midnight Hammer: Ujawniono chronologię operacji

Rosja straszy: Iran dostanie broń atomową z zewnątrz

Iran naciska Kurdyjskiego Lisa, by gang dokonał zamachów w Europie

Wersow żali się, że pracuje za dużo: 1263 posty na Insta!

UWAGA: Burze i upały w całym kraju. IMGW ostrzega

Klub Republiki. Andruszkiewicz: Tusk chce dzisiaj podpalić Polskę! [WIDEO]