Masakra w Tatrach. Wiele ofiar i rannych!
Na Giewoncie piorun uderzył w grupę turystów; na masywie przebywało wówczas 20 osób. Są poszkodowani. Na miejscu trwa akcja TOPR. Przez Tatry przechodzi właśnie gwałtowna burza. O sprawie informuje radio RMF FM.
Metalowy krzyż na szczycie Giewontu często przyciąga wyładowania atmosferyczne. Przebywanie na szczycie podczas burzy jest niebezpieczne, podobnie jak wędrowanie szlakami, które są uzbrojone w łańcuchy pomocnicze.
W czwartek rano w Tatrach świeciło słońce i panowały dogodne warunki do wędrówki, jednak prognozy pogody się sprawdziły i w miarę upływu dnia niebo nad górami zasnuły gęste chmury. Około południa rozpętała się zaś gwałtowna burza.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
PILNE: Prezydent podpisał postanowienie o użyciu oddziałów Wojska Polskiego do pomocy Policji w ramach operacji "Horyzont"
Atak na polskiego ambasadora w Petersburgu. "Kolejny element kampanii nienawiści i agresji wymierzonej w Polskę"
Najnowsze
Prezydent Karol Nawrocki oddał hołd Stefanowi Żeromskiemu w 100. rocznicę śmierci pisarza
Agent GRU odpowiada za wysadzenie torów w Polsce?
Karol Nawrocki spotkał się z Obywatelskim Komitetem Poparcia