Przejdź do treści
12:30 Warszawa: 25 lat więzienia za zabójstwo właściciela warzywniaka w Ząbkach
12:26 IMGW: wtorek i środa z zachmurzeniem i lokalnymi burzami
12:19 Mazowieckie: Pięć osób z dwóch zwaśnionych rodzin zatrzymanych w związku z postrzeleniem 45-latka
11:38 Gdynia: Policja zatrzymała 19-latka grożącego podłożeniem bomby na wiecu politycznym
11:10 Francja: Połowa zdjęć dzieci, publikowanych w internecie, trafia na strony pornograficzne
10:51 Karol Nawrocki: Instytut Pamięci Narodowej jest wielkim sukcesem polskiej demokracji i Polski po 1989 r.
09:28 Ukraina: Były szef władz obwodu ługańskiego aresztowany w ramach śledztwa w sprawie korupcji
08:53 Wrocław: Nie żyje aktorka Teatru Polskiego Krzesisława Dubielówna
Wydarzenie 6 sierpnia przed Sejmem, przed oraz podczas zaprzysiężenia Karola Nawrockiego, odbędzie się wielkie zgromadzenie Polaków. Później - odbędzie się biało-czerwony Marsz na Plac Zamkowy
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Macierewicz do dziennikarzy: Najważniejsze jest dojście do prawdy i skuteczne działanie. Żadne kpiny nie zmienią faktów

Źródło: telewizja republika

– Żadne kpiny nie zmienią faktów. Dotychczas nikt nie potrafił wyjaśnić, co doprowadziło do całkowitej awarii elektryczności, do której doszło 15 metrów nad ziemią – mówił szef MON podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami.

Na pytanie o to, czy informacje o stanie technicznym zostały zatajone Macierewicz sugerował, że wszystko na to wskazuje.

– Reakcja pana Laska, który stwierdził, że nic o tym nie wiedział i fakt, że prokuratura nie zleciła takich badań wskazuje na to, że informacje te zostały chyba zatajone. Taka byłoby logika tych zachowań. Materiały, które otrzymał prokurator wojskowy, przewodniczący komisji badania wypadków lotniczych oraz najwyższe władze rządu Donalda Tuska, mówiły jasno, że ten samolot jest obarczony wadą techniczną, która nie jest możliwa do wykrycia bez zbadania laboratoryjnego konkretnej wskazanej części samolotu. Żadnego takiego badania nie zrobiono, ani go nie zlecono. Wniosek jest tylko jeden – to zostało zatajone i to już jest powodem, żeby powołać podkomisję – uznał szef MON.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Macierewicz: Wymazuję z pamięci człowieka, który powtarza najgorsze oszczerstwa wobec gen. Błasika

telewizja republika

Polecamy Sejm

Wiadomości

Historyczny wyczyn w rzucie oszczepem! Brazylijczyk bije rekord

Aktualne ceny ropy w USA z małymi zmianami

"Emigracja albo więzienie". Żurek tłumaczy czemu musi "zreformować sądy"

Ciecióra: możliwe są przyspieszone wybory

Nawrocki: jutro zaczynamy nowy rozdział w historii naszej ukochanej Polski. Bądźmy razem [WIDEO]

Stefaniuk: ta władza się sypie! Nadzieja w prezydencie Karolu Nawrockim

Strzelanina pod Kłobuckiem. Napastnik i postrzelony 39-latek są spokrewnieni, trwa obława

Zabójstwo prokuratora federalnego przy granicy z USA

Chcą odebrać Antoniemu Macierewiczowi immunitet. "Nie ujawniłem żadnej tajnej informacji"

Mariusz Staniszewski o kadencji Dudy: kluczowe relacje z USA

Odwołania ministrów i orędzie. Oto plan Andrzeja Dudy na dziś!

Ciało nastolatka znaleziono w Odrze w centrum Wrocławia. Trwa ustalanie jego tożsamości

Prezydent RP uhonorował władze PZPN. Kulesza i Mioduski z odznaczeniami

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Sejm obraduje nad Antonim Macierewiczem. W trybie tajnym!

Kamil Wnuk z Polski 2050: Zwracanie dóbr Niemcom? To pewnie jakiś fake

Najnowsze

Historyczny wyczyn w rzucie oszczepem! Brazylijczyk bije rekord

Nawrocki: jutro zaczynamy nowy rozdział w historii naszej ukochanej Polski. Bądźmy razem [WIDEO]

Stefaniuk: ta władza się sypie! Nadzieja w prezydencie Karolu Nawrockim

Strzelanina pod Kłobuckiem. Napastnik i postrzelony 39-latek są spokrewnieni, trwa obława

Zabójstwo prokuratora federalnego przy granicy z USA

Aktualne ceny ropy w USA z małymi zmianami

"Emigracja albo więzienie". Żurek tłumaczy czemu musi "zreformować sądy"

Ciecióra: możliwe są przyspieszone wybory