Macierewicz: Polsko-brytyjski traktat obronny to przełom. Umowa przed końcem roku?
Minister Obrony Narodowej, że podpisanie bilateralnego traktatu dot. obronności pomiędzy Polską a Wielką Brytanią "to przełom w naszych relacjach".
Premier Beata Szydło i ministrowie wzięli udział w polsko-brytyjskich konsultacjach rządowych. Wśród zaplanowanych tematów była m.in. realizacja postanowień NATO i sprawy Polaków na Wyspach oraz traktat dotyczący obronności obydwu krajów.
Po spotkaniu między Antonim Macierewiczem a szefem tamtejszego resortu obronnego politycy nakreślili szczegóły zapowiedzianego przez Theresę May traktatu pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Według polityków udało się uzyskać pełne poparcie rządu w Londynie dla umieszczenia dowództwa wschodniej flanki NATO w Elblągu.
Nowa umowa może zostać podpisana przed końcem roku i będzie obejmować współpracę wojskową (w tym dot. obrony terytorialnej) oraz wspólne działania przemysłu obronnego i konsultacje w zakresie zamówień dla armii obu państw.
Najnowsze
Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada
"Nagle źle się poczuł i stracił przytomność". Nie żyje 50-letni Polak, który zasłabł podczas pracy na plantacji
Bójka w gruzińskim parlamencie. W ruch poszły pięści