Przejdź do treści

Kuźmiuk o frekwencji na marszu opozycji: 50 tys. to i tak spore osiągnięcie

Źródło: Telewizja Republika

– Oczywiście, to jest człowiek zdecydowany, wiec będzie starał się porządkować nie tylko Platformę Obywatelską. Jeśli .Nowoczesna będzie rosnąć w sondażach, to jest skazany na porażkę – powiedział w programie "Prosto w oczy" na antenie Telewizji Republika o Grzegorzu Schetynie, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Kuźmiuk.

Gościem poranka w Telewizji Republika był eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk.

W programie "Prosto w oczy" odniósł się do rozbieżności w liczeniu uczestników marszu opozycji, który odbył się w sobotę w Warszawie. Inną liczę uczestników podaje warszawski ratusz, a inną policja. – Nie ulega wątpliwości, po informacji podanej przez Telewizję Publiczną, po podliczeniu z kamer, że tych ludzi było około 50 tysięcy, a nie tak jak chciała opozycja, żeby to był marsz miliona – powiedział nasz gość. Zauważył, że taka liczba to i tak "spore osiągnięcie". Dodał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości z musi wyciągnąć z tego wnioski. – Musi być lepsza komunikacja z Polakami. Słupki poparcia dla PiS się specjalnie nie zmieniają, ale powinniśmy starać się rozwiązać ten konflikt – powiedział.

Deputowany do Parlamentu Europejskiego powiedział, że jego zdaniem sobotni marsz był "komunikacją wszystkich protestów". – Nie ulega to wątpliwości, że było to apogeum tych protestów, nie bagatelizuję ich – powiedział. Zwrócił także uwagę na konflikt między partiami opozycyjnymi o to, która tak naprawdę sobotni marsz organizowała. – Przy 130 parlamentarzystach Platformy Obywatelskiej Schetyna uważa, że to oni powinni być dominujący, zaś .Nowoczesna, że powinno się to odbywać pod ich szyldem. Również szef KOD-u ma ambicje polityczne – powiedział. – Powinniśmy zająć się komunikacją z Polakami, konfliktem o Trybunał Konstytucyjny, a do tego potrzebna opozycja. Mam nadzieję, ze będzie to zmierzało w stronę rozwiązania konfliktu – dodał. Na antenie Telewizji Republika zauważył, że "Schetyna chce być liderem opozycji, ale będzie mu szalenie trudno". – Oczywiście, to jest człowiek zdecydowany, wiec będzie starał się porządkować nie tylko PO. Jeśli .Nowoczesna będzie rosnąć w sondażach, to jest skazany na porażkę – powiedział. Dodał, że "według niektórych politologów PO zniknie w ogóle ze sceny". Zdaniem Zbigniewa Kuźmiuka stworzenie wspólnych list wyborczych PO i .Nowoczesnej jest niemożliwe. – Nie sądzę, żeby mogło do tego dojść. Jest to absolutnie pod górkę, musi do tego być zdecydowany dowódca – zauważył.

PiS poprze Tuska 

Eurodeputowany, pytany o przyszłość przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Martina Schulza, powiedział, że w jego partii "nie ma form zawiści, rewanżyzmu". Dodał, że Donald Tusk będzie miał poparcie ze strony Prawa i Sprawiedliwości w ubieganiu się o drugą kadencję przewodniczącego Rady Europy. – Zasada, że popieramy Polaków, jest żelazna konsekwencją, choć Platforma ją niedawno złamała. W tej sprawie rzecz jest bardziej skomplikowana. Dwa stanowiska mają chadecy, dwa socjaliści – powiedział. – Schulz nie będzie już przewodniczącym PE, bo jest drugą kadencję i szuka dla siebie miejsca. Może być to miejsc po Tusku – dodał. Zdaniem gościa programu "Prosto w oczy" "los Tuska jest w rękach Niemców i Francuzów". – O tym, czy Tusk przetrwa, zdecydują chadecy i socjaliści. Polska na pewno będzie w tej sprawie konsultowana i przyjmie tę zasadę – zakończył. 

Czytaj również:

Prezydent Duda: Gdyby w Polsce nie było demokracji, nie byłoby tych manifestacji

Ratusz i Policja o rozbieżnościach w danych dot. frekwencji na marszu KOD i opozycji

 

Telewizja Republika

Wiadomości

Kuriozalny pomysł Giertycha. Chce ochrony dla bodnarowskiej prokurator

Polowanie reżimu Tuska na opozycję | Bitwa Polityczna

Mecenas Drozdowicz: prokurator który mówi, że to nie czas na przestrzegania prawa, powinien wylecieć na zbity pysk

Rozpaczliwa próba utworzenia państwa europejskiego | Salonik polityczny

Formuła 1. Zwycięstwo Norrisa na inaugurację sezonu

„Oko na niedzielę” odc. 145, Góra przemienienia Raymonda Nadera.

Znamy możliwy termin rozmowy Trumpa z Putinem

Grodecki: Pani Wrzosek jest najbardziej zapiekłą osobą, która wyżywa się politycznie

Konferencja prezesa PiS ws. przesłuchania i śmierci Barbary Skrzypek

Broń z Francji zamiast z USA? Macron namawia do zmiany dostawcy

Papież podziękował za modlitwy i za opiekę w szpitalu

Czy wierzyć w polskie sondaże wyborcze? | Salonik polityczny

Wrzosek "jest mocno zaangażowana po naszej stronie". Tak pisała o niej poseł Lewicy

Hołda: Trzaskowski jest człowiekiem o wszystkich poglądach

Rozstrzygnięcia konkursów | Republika wstajemy!

Najnowsze

Kuriozalny pomysł Giertycha. Chce ochrony dla bodnarowskiej prokurator

Formuła 1. Zwycięstwo Norrisa na inaugurację sezonu

„Oko na niedzielę” odc. 145, Góra przemienienia Raymonda Nadera.

Znamy możliwy termin rozmowy Trumpa z Putinem

Grodecki: Pani Wrzosek jest najbardziej zapiekłą osobą, która wyżywa się politycznie

Polowanie reżimu Tuska na opozycję | Bitwa Polityczna

Mecenas Drozdowicz: prokurator który mówi, że to nie czas na przestrzegania prawa, powinien wylecieć na zbity pysk

Rozpaczliwa próba utworzenia państwa europejskiego | Salonik polityczny