Przejdź do treści
Republika W piątek zapraszamy na rozmowy polityczne w Radio Republika. O godz. 6:19 gościć będziemy politologa prof. Jacka Reginia Zacharskiego, o godz. 6:35 - Marka Budzisza, eksperta ds. Rosji, a o godz. 7:10 - europoseł Annę Zalewską, PiS
22:51 Nie żyje Stanisław Soyka, wokalista, pianista, kompozytor i aranżer. Miał 66 lat
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kto jest liderem opozycji? Spytano Polaków i… nie wiedzą

Źródło: Telewizja Republika

Kto jest liderem opozycji? Ja tam nie wiem, ale Polaków spytano i… też nie wiedzą - pisze w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie" Wojciech Mucha, odnosząc się do sondażu IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej".

 

Oto w sondażu IBRiS wykonanym na zlecenie „Rzeczpospolitej” na pytanie o tegoż lidera opozycji najwięcej wskazań uzyskał co prawda Grzegorz Schetyna (ponad 28 proc.), ale jednocześnie 42 proc. badanych nie wie, kogo wskazać.

Dość powiedzieć, że na kolejnych miejscach są ludzie o poważnych ambicjach i niewielkim poparciu: Donald Tusk (8,6 proc.), Janusz Korwin-Mikke (3,1 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,8 proc.) oraz Włodzimierz Czarzasty (2 proc.).

Coś Państwa dziwi? Ano tak, nie wymieniono Roberta Biedronia, który w zakrawających na bluźnierstwo buńczucznych zapowiedziach przekonywał jeszcze niedawno, że „zmieni oblicze tej ziemi”. Tymczasem zmienił zdanie i już szlusuje do Platformy Obywatelskiej, bo tylko ta może mu dać jakieś ochłapy po październikowych wyborach.

Kto jest temu wszystkiemu winien? Oczywiście sama opozycja, podzielna i skłócona jak nie przymierzając prawica za najgorszych lat. Ją też zżerały personalne wojenki, „swary głupie” i ambicje. Ale skoro totalni nie umieli uczyć się na cudzych błędach, niech uczą się na swoich, prawdopodobnie mają na to jeszcze kilka lat.

 

Więcej ciekawych artykułów w dzisiejszej "Codziennej".

 

Serdecznie polecamy środowe wydanie "Codziennej".
Więcej na https://t.co/1HYRtWiDJA #GPC pic.twitter.com/Io0wULC9KO

— GP Codziennie (@GPCodziennie) 2 lipca 2019

Czytaj także:

Ciekawostka! Na zjednoczeniu opozycji zyska także… PiS!

Wojciech Mucha / Gazeta Polska Codziennie

Wiadomości

Anna Zalewska

Anna Zalewska: Elektrownie wiatrowe to "zielona ściema"

Po nagłym zwolnieniu z TVP Małgorzata Tomaszewska debiutuje w Dzień Dobry TVN

Jest co najmniej 18 ofiar w dwóch w atakach terrorystycznych

US Open: Polacy poznali swoich rywali! Los nie dla każdego był łaskawy

USA: Masowa kontrola wiz. Możliwe deportacje milionów osób

Prezydent Finlandii: te siły zadecydują o porządku świata

Koszenie trawników a ekosystem. Pani biolog wyjaśnia, gdzie potrzebny kompromis

Holenderka zgwałcona w Paryżu. Zatrzymano Marokańczyków

Kraj w Europie powołał policję do walki z nielegalną imigracją

Afera KPO zaszkodzi rządowi Tuska? Polacy nie mają wątpliwości

Kolejne miasto USA, do którego Trump wyśle Gwardię Narodową

Prezydent Trump wyznacza termin dla szans na pokój w Ukrainie

Amerykański senator grozi Kremlowi. Postawił ultimatum

Raków blisko awansu! By zwyciężyć wystarczył jeden gol

Legia pokonuje Hibernian w Edynburgu! Rewanż za tydzień

Najnowsze

Anna Zalewska

Anna Zalewska: Elektrownie wiatrowe to "zielona ściema"

Marco Rubio

USA: Masowa kontrola wiz. Możliwe deportacje milionów osób

Alexander Stubb

Prezydent Finlandii: te siły zadecydują o porządku świata

Koszenie trawników a ekosystem. Pani biolog wyjaśnia, gdzie potrzebny kompromis

środki odurzające

Holenderka zgwałcona w Paryżu. Zatrzymano Marokańczyków

Po nagłym zwolnieniu z TVP Małgorzata Tomaszewska debiutuje w Dzień Dobry TVN

Jest co najmniej 18 ofiar w dwóch w atakach terrorystycznych

US Open: Polacy poznali swoich rywali! Los nie dla każdego był łaskawy