Przejdź do treści
21:30 Słowienia: parlament przyjął ustawę o wspomaganym samobójstwie. W zeszłym roku w ogólnokrajowym referendum w tej sprawie 55 proc. jego uczestników opowiedziało się za przyjęciem stosownych przepisów
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kongres patriotyczny z udziałem polityków PiS. Czarnek o szczegółach!

Źródło: Fot Tomasz Jdrzejowski/ Gazeta Polska

Poseł Prawa i Sprawiedliwości - Przemysław Czarnek - poinformował, że pod koniec lutego w Warszawie odbędzie się konferencja środowisk prawicowych, chrześcijańskich, konserwatywnych, dotycząca roli Polski w UE i przyszłości Europy. "Chcemy pokazać społeczeństwu prawdę o proponowanych zmianach traktatów UE" - podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w połowie listopada ub.r. zapowiedział, że w styczniu odbędzie się konferencja sił patriotycznych. Jak wówczas mówił, spotkanie ma być "początkiem wielkiej akcji w różnych dziedzinach". Jak później tłumaczył w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, konferencja ma dotyczyć planowanych zmian traktatowych w UE. 

"Sprawa zmian w traktatach będzie ciągle rozgrywana i dlatego chcemy zorganizować w Polsce i w Europie wielki ruch przeciwko temu. Chcemy tę sprawę raz na zawsze zamknąć. Europa powinna być zjednoczona, ale to nie powinno oznaczać likwidacji państw narodowych", mówił wówczas polityk.

Poseł PiS Przemysław Czarnek, który uczestniczy w przygotowaniach do wydarzenia, przekazał, że termin konferencji został przesunięty na luty. "Kongres dotyczący roli Polski w Unii Europejskiej i przyszłości Europy odbędzie się w Warszawie pod koniec lutego" - zapowiedział.

Pytany czy odbędzie się on 24 lutego, Czarnek przyznał, że jest to jeden z potencjalnych terminów. Rozważane jest też - jak dodał - czy będzie to jedno czy dwudniowe wydarzenie.

"Rozważamy to, gdyż - jak sądzę - nie będzie to jedyna tego typu konferencja, tylko pierwsza. Być może będzie ona jednodniowa, być może dwudniowa, to jeszcze zobaczymy", mówił.

Polityk PiS podkreślił, że konferencja jest organizowana nie tylko przez PiS, ale przez co najmniej kilkanaście środowisk: prawicowych, chrześcijańskich, konserwatywnych, patriotycznych niepodległościowych, które "chcą Polski w UE, ale w UE, a nie w superpaństwie niemiecko-francuskim". "Jest pełna koordynacja tych kilkunastu środowisk" - zapewnił.

Pytany o cel spotkania, Czarnek powiedział, że jest nim "pokazanie tego, czym są zmiany traktatowe, proponowane - niby teraz bardziej miękko - przez zawiadujących UE i do czego prowadzą".

"Cała sprawa i cała istota tej konferencji polega na tym, aby pokazać społeczeństwu prawdę o zmianach traktatowych, które są szykowane przez zawiadujących dzisiaj Unią Europejską, a idą one w kierunku superpaństwa niemiecko-francuskiego, a nie w kierunku federalizacji UE", powiedział.

I jak dodał: "my się na coś takiego nie godzimy. My chcemy Polski w UE; chcieliśmy, chcemy i będziemy chcieli Polski w UE, a nie w superpaństwie pod butem niemieckim".

Pytany o scenariusz wydarzenia Czarnek zaznaczył, że jest on "bardzo napięty, rozbudowany i wielowątkowy" i nadal w opracowaniu. Przyznał jednak, że będzie to "wielka konferencja zapewne wielopanelowa".

"W panelach polityków praktycznie nie będzie, poza kilkoma moderatorami, ale fachowcami w swojej dziedzinie. Głównie będą to eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, na niektórych panelach profesorowie. Polityków będzie jak na lekarstwo", mówił.

Czarnek pytany czy do udziału w wydarzeniu zostaną zaproszeni międzynarodowi goście, np. z grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) odparł, że konferencja "raczej będzie miała charakter wewnętrzny, krajowy, aniżeli międzynarodowy".

Dopytywany czy są w planach kolejne tego typy konferencje odparł: "W miarę jak będzie konieczna walka o Polskę w UE, a nie w superpaństwie niemiecko-francuskim".

"Jeśli uda się wygrać tę walkę wcześniej, to nie będzie potrzeby organizować kolejnych tego rodzaju konferencji, by uświadamiać społeczeństwu poziom niebezpieczeństwa ze strony tych zmian traktatowych. Mam nadzieję, że uda się to powstrzymać. Jeśli jednak prace nad tymi zmianami będą się nasilały, to tych konferencji będzie więcej, będą miały jeszcze większy zasięg" , zaznaczył Czarnek.

22 listopada ub.r. Parlament Europejski poparł rezolucję wspierającą propozycje zmian w traktatach unijnych. Główne zmiany zapisane w dokumencie to rezygnacja z zasady jednomyślności w głosowaniach w Radzie UE w 65 obszarach i przeniesienie kompetencji z poziomu państw członkowskich na poziom UE, m.in. poprzez utworzenie dwóch nowych kompetencji wyłącznych UE - w zakresie ochrony środowiska oraz bioróżnorodności - oraz znaczne rozszerzenie kompetencji współdzielonych, które obejmowałyby siedem nowych obszarów: politykę zagraniczną i bezpieczeństwa, ochronę granic, zdrowie publiczne, obronę cywilną, przemysł i edukację. 

W połowie grudnia Rada UE ds. środowiska przekazała na szczyt UE propozycję zmian traktatowych, przyjętą wcześniej przez Parlament Europejski. Oznacza to, że propozycja została przekazana na wyższy poziom polityczny - przywódców UE.

portal tvrepublika.pl, PAP

Wiadomości

Bodnar ma już dosyć. Zmienia optykę i przyznaje, że nie ma dowodów na "manipulacje wyborcze"

Europosłowie spotkali się z ofiarami „demokracji walczącej” Donalda Tuska

W sobotę pogoda nas nie rozpuści: deszcze, burze, miejscami silny wiatr

To już dzisiaj! Kibice w całym kraju zaprotestują przeciwko napływowi migrantów

Miedwiediewowi puściły nerwy po 18. pakiecie sankcji UE

Hiszpania: 17-latka walczy o życie. Marokańczyk miał być deportowany

Kanonada nad Ukrainą. Miasta pod ostrzałem rakiet i dronów

Zaharowa: kraj ten jest przygotowywany do roli "drugiej Ukrainy"

Dramat w USA. Ukradł auto i doprowadził do tragicznego wypadku

Polskie myśliwce w powietrzu w odpowiedzi na rosyjski atak

Niespodziewany przełom na Bliskim Wschodzie

Koniec próśb o zawieszenie broni. USA przyśpieszają dostawy

Niemcy pozbywają się imigrantów. Hiszpania nowym liderem w liczbie wniosków o azyl w Europie

Śmiertelny powrót zarazy: dżuma zbiera żniwo w Arizonie

Poznaliśmy datę pogrzebu Joanny Kołaczkowskiej

Najnowsze

Bodnar ma już dosyć. Zmienia optykę i przyznaje, że nie ma dowodów na "manipulacje wyborcze"

Miedwiediewowi puściły nerwy po 18. pakiecie sankcji UE

Hiszpania: 17-latka walczy o życie. Marokańczyk miał być deportowany

Kanonada nad Ukrainą. Miasta pod ostrzałem rakiet i dronów

Zaharowa: kraj ten jest przygotowywany do roli "drugiej Ukrainy"

Europosłowie spotkali się z ofiarami „demokracji walczącej” Donalda Tuska

W sobotę pogoda nas nie rozpuści: deszcze, burze, miejscami silny wiatr

To już dzisiaj! Kibice w całym kraju zaprotestują przeciwko napływowi migrantów