„Utopia tęczowej rewolucji” – to tytuł konferencji naukowej w formule online, zaplanowanej na 22 października. Wezmą w niej udział naukowcy, wybitni eksperci oraz publicyści. Tematem przewodnim dyskusji jest rewolucja kulturowa, jej założenia i zagrożenia wynikające z realizacji agendy ideologii LGBT. Wśród prelegentów konferencji są m.in. prof. Aleksander Nalaskowski, Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty, prof. Grzegorz Kucharczyk oraz red. Jan Pospieszalski.
Punktem wyjścia dla zorganizowania konferencji stała się wydana przez Centrum Życia i Rodziny publikacja „Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów”. Zarówno książka jak i konferencja są odpowiedzią na negatywne zjawiska społeczne, które zagrażają bezpieczeństwu rodziny, jedności małżeństwa oraz rozwojowi młodego pokolenia. Wywracają porządek społeczny i naruszają obowiązujący system prawny. Ze względu na rządowe obostrzenia, konferencja odbędzie się w formule online. Aby wziąć w niej udział należy zarejestrować się na stronie: https://teczowautopia.pl/webinar/. Dyskusja rozpocznie się punktualnie o godz. 9:00.
W pierwszej części konferencji uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpień: prof. Aleksandra Nalaskowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Barbary Nowak, Małopolskiej Kurator Oświaty, prof. Grzegorza Kucharczyka z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, a także Agnieszki Marianowicz-Szczygieł, autorki publikacji „Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów”.
Z kolei w drugim panelu wysłuchamy Krystiana Kratiuka, redaktora naczelnego portalu PCh24.pl oraz red. Jana Pospieszalskiego z TVP, twórcę popularnego programu „Warto Rozmawiać”. Pełen plan konferencji znajduje się na stronie: https://teczowautopia.pl/webinar/.
Przestrzeń do analizy eksperckiej zjawiska ideologii LGBT
Jak zapowiadają organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny, konferencja ma stać się przestrzenią do analizy eksperckiej zjawiska rewolucji seksualnej i ideologii LGBT. Prelegenci będą definiować podstawowe pojęcia z nią związane, przeanalizują język, którym posługują się propagatorzy ideologii gender, nakreślą program realizowany konsekwentnie przez te środowiska na Zachodzie, a także przyjrzą się metodom działania aktywistów LGBT. Ponadto podejmą tematykę forsowanej edukacji seksualnej i wykorzystywaniu jej jako jednego z narzędzi zmiany kulturowej.
Celem konferencji jest rozprawienie się z mitami, jakie powielają środowiska LGBT i ich orędownicy, a które są „siłą napędową” do działania tęczowych aktywistów. Prelegenci przeanalizują także zagrożenia jakie wynikają z realizacji przez państwo agendy LGBT. Odniosą się do sytuacji w państwach, które uległy presji tych środowisk i zmagają się obecnie z szeregiem problemów natury społecznej i prawnej.
Plan konferencji
Konferencja odbędzie się 22 października w formule online, punktualnie o godz. 9:00. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma wiadomość z linkiem do streamingu online. Po każdym wystąpieniu ekspertów, organizatorzy przewidują czas na zadawanie pytań na czacie, które następnie będą przedstawione prelegentom.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Tygodnik Do Rzeczy, Telewizja Republika, portal PCh24.pl, portal Tysol.pl oraz Tygodnik Solidarność. Organizatorem konferencji jest Centrum Życia i Rodziny.