Kim jest Małgorzata Kidawa-Błońska? Blisko połowa respondentów badania nie była pewna

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla „Wirtualnej Polski”, blisko połowa respondentów nie zna Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nawet ze słyszenia. Niewielu z nich wie też, że jest kandydatką PO-KO na premiera.
„49 proc. Polaków nie zna Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Tymczasem o byłej premier Beacie Szydło nie słyszało 12 proc. respondentów” – wynika z badania dla portalu „Wirtualna Polska”.
Ankietowanych pytano również o to, czy słyszeli, że Małgorzata Kidawa-Błońska ma zostać premierem po ewentualnej wygranej Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach. 51 proc. respondentów o tym nie wiedziało.
Z badania wynika również, że Szydło i Kidawa-Błońska cieszą się podobnym zaufaniem. 22 proc. ankietowanych przyznało, że bardziej ufa byłej premier. Kandydatka KO na szefa rządu uzyskała w tym przypadku o jeden punkt procentowy mniej.
Polecamy Zaprzysiężenie Karola Nawrockiego
Wiadomości
Kałużny o groźbach Tuska pod adresem Nawrockiego: będzie postępował bezwzględnie, gdyż to jest najczarniejsza postać w polskiej polityce
Przed tym ostrzegaliśmy! Nielegalni imigranci z Afganistanu uciekli z ośrodka w Izdebnie, trwają poszukiwania
Prezydencki minister Marcin Przydacz w Republice: Karol Nawrocki będzie prowadzić asertywną politykę zagraniczną
Najnowsze

Przed tym ostrzegaliśmy! Nielegalni imigranci z Afganistanu uciekli z ośrodka w Izdebnie, trwają poszukiwania

Prezydent Nawrocki to twardziel, więc "szuria" będzie uderzać w jego rodzinę [WIDEO]

Specjalni goście z Ameryki Matt i Mercedes Schlapp w Republice!

Złota Piłka 2025: Lewandowski i Pajor wśród nominowanych

Pedofil „ekspertem” w zespole do spraw ochrony dzieci. Co jeszcze zgotuje nam koalicja Tuska!?

Kałużny o groźbach Tuska pod adresem Nawrockiego: będzie postępował bezwzględnie, gdyż to jest najczarniejsza postać w polskiej polityce
