Groził policjantom, że ich zabije. Zaatakował bagnetem

W trakcie zatrzymania przez świebodzińskich policjantów 44-letni mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy bagnetem. Groził, że ich zabije.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie ustalili, że 44-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego zajmuje się handlem narkotykami. Intensywna praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić, że mężczyzna posiada znaczną ilość substancji psychotropowych. Samochód, którym się poruszał, został zatrzymany przez policjantów. Zaskoczony mężczyzna był bardzo agresywny, usiłował ponownie uruchomić auto, jednak jeden z funkcjonariuszy uniemożliwił mu to, wyciągając kluczyki ze stacyjki. Jednocześnie dostrzegł, że kierowca sięga po znajdujący się w kaburze przymocowanej przy siedzisku bagnet. Po chwili 44-latek bagnetem zaatakował funkcjonariuszy. Policjanci wytrącili mu bagnet z ręki i obezwładnili go.
Zatrzymanie miało związek z podejrzeniem posiadania oraz przygotowaniem do sprzedaży znacznych ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu znaleziono 1,5 kg amfetaminy, ponad 400 tabletek ecstasy i ponad 300 gramów marihuany.
Mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany dopuścił się czynu w okresie niespełna półtora roku od wyjścia z więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności, między innymi za przestępstwa narkotykowe.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

Organizacja World Boxing wprowadza obowiązkowe testy płciowe. Imane Khelif zawieszona!

Ziobro o przyszłości Tuska: wyrok wyborców został wydany. To jest zapowiedź już tych prawdziwych wyroków, które w przyszłości zapadną

Zakochała się od pierwszego wejrzenia. Dla Zakościelnego była gotowa rzucić Hollywood!
