Akcja stołecznej policji. Znaleziona narkotyki o gigantycznej wartości

Artykuł
Zarzymanym gorzi do 10 lat więzienia
Fot. Policja.pl

1,5 kg kokainy i 2,5 kg heroiny zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP podczas działań, które przeprowadzili na Pradze Południe. W trakcie akcji zostali zatrzymani dwaj mężczyźni w wieku 23 i 54 lat.

Akcja policjantów stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw przeprowadzona na terenie Pragi Południe doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn, przy których funkcjonariusze znaleźli znaczne ilości środków odurzających.

23-latek wpadł w momencie, kiedy próbował przenieść do swojego mieszkania 1,5 kg heroiny. Został zatrzymany na klatce schodowej jednego z bloków. Drugi z mężczyzn, 54-latek, wpadł w ręce funkcjonariuszy, kiedy przewoził narkotyki samochodem. Policjanci zabezpieczyli 5 półkilogramowych paczek z heroiną. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej kokainy i heroiny to 1,3 mln zł.

nar_670

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania obu zatrzymanych policjanci zabezpieczyli prawie 180 gr marihuany, prekursory do produkcji środków psychotropowych oraz ponad kilogram substancji służącej do mieszania z heroiną, by zwiększyć jej objętość.

W prokuraturze mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy