Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
16:30 Niemcy: Chadecki blok CDU/CSU kanclerza Friedricha Merza może liczyć na 20 proc. poparcia, najmniej od października 2021 roku. W badaniu prowadzi prawicowo-populistyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD) z wynikiem 28 proc.
14:30 Podkarpacie: minuta ciszy i opuszczone flagi po tragedii autokaru na Węgrzech
14:10 Ukraina: nasze wojska unieruchomiły siedem z dziesięciu głównych centrów logistycznych Wildberries
13:40 Polska: ambasada w Budapeszcie uruchomiła infolinię ws. wypadku autokarowego na Węgrzech
12:40 Ukraina: wojsko uderzyło m.in. w rosyjską jednostkę rakietową, most kolejowy i zakłady zbrojeniowe
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Klub "GP" Perth zaprasza na WYSTAWY: "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II WŚ" oraz "STRATY WOJENNE POLSKI SPOWODOWANE PRZEZ NIEMCÓW PODCZAS II WŚ". Wystawy otwarte w weekendy do 17.08. Klub Gen. Sikorskiego, 7 Bellevue Road, Bellevue, Perth
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!

Gosiewska: Gorączka opanowała opozycję, walczą o interesy ludzi, dla których pracowali

Źródło: telewizja republika

– Spodziewałam się takiej reakcji, ale miałam nadzieję, że opozycja stanie się w końcu konstruktywną opozycją. Chcielibyśmy wreszcie zająć się pracą i ustawami, na które czekają Polacy, ale widać, że nie będzie to proste. Gorączka opanowała opozycję, ale walczą o wiele, walczą o interesy ludzi, dla których pracowali – komentowała reakcję posłów opozycji na nowelizację ustawy o TK Małgorzata Gosiewska.

Poseł PiS zaznaczała, że jej partii chodzi o to, żeby "Polska była solidarna", dlatego nowy rząd stara się naprawić niedziałające instytucje i zacząć działać na rzecz zwykłych obywateli.

– Nie rozumiem, w jaki sposób my destabilizujemy sytuację? To, że większa ilość sędziów będzie musiała skupić się na ważnych orzeczeniach zwiększa powagę tej instytucji. To będzie powodowało, że Ci sędziowie będą musieli między sobą uzgodnić wspólny tryb działania – podkreślała.

Zupełnie odmienne zdanie na ten temat miał poseł .Nowoczesnej Mirosław Suchoń.

– Chcielibyśmy przejść do dyskusji o ważnych sprawach, ale to skok na Trybunał Konstytucyjny, to ważna oś sporu, na tyle ważna, że ustawy, które chcieliśmy składać muszą poczekać – stwierdził. – Jeśli PiS rozmontuje Trybunał, sięgnie po władzę absolutną – uznał.  – Jeśli przyjmiemy zasadę, że zwycięzca robi co chce, to zmierzamy nie do państwa prawa, ale do republiki bananowej – dodawał.

Poseł .Nowoczesnej zgodził się jednak z Małgorzatą Gosiewską, że to, co się dzieje w Polsce nie powinno być przedmiotem dyskusji poza jej granicami.

– Sprawy Polskie powinniśmy rozwiązywać w Polsce, natomiast rozumiemy zaniepokojenie sąsiadów tym, co się u nas dzieje. Powinniśmy prowadzić spokojną, racjonalną, merytoryczną dyskusję – mówił.

– Polska, która będzie szanowała swoje prawa, jasno mówiła o swoich interesach. Polska, która będzie odbudowywała blok krajów na wschodzie Europy nie jest wygodna dla Francji czy Niemiec – komentowała z kolei Gosiewska.

 

 

telewizja republika