Przejdź do treści
16:27 Ukraina: w Dniu Niepodległości odbyła się kolejna wymiana jeńców z Rosją
15:59 NATO: Kanada szóstym krajem, który sfinansuje sprzęt z USA dla Ukrainy
15:32 Warmińsko-mazurskie: koniec utrudnień po wypadku na DK51 w Wichrowie
15:03 Zełenski: do dalekich uderzeń w Rosję mamy własną broń i nie pytamy o zgodę USA
14:55 Poznań: do 26 września konsultacje społeczne na temat polityki na rzecz integracji migrantów
14:40 Ukraina: Wysłannik USA ds. Ukrainy i Rosji Keith Kellogg otrzymał w niedzielę medal za zasługi pierwszej klasy z rąk prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Uroczystość zorganizowano w Dniu Niepodległości Ukrainy
14:01 O 21:30 w programie „Klub Republiki” wystąpią: Olga Semeniuk-Patkowska (PiS), Piotr Goruk-Górski (Unii Pracy), Rafał Mekler (Konfederacja), dr Oskar Kida, prof. Piotr Grochmalski, Mateusz Duch, publicysta
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Gliński do rodziców i uczniów: Apeluję o szczepienie się

Źródło: Fot. Twitter/Ministerstwo Kultury i Sportu

Apeluję o przestrzeganie wszystkich narzuconych reżimów, o szczepienie się – powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi.

– Apeluję o przestrzeganie wszystkich narzuconych reżimów, o szczepienie się. My nikogo do szczepień nie zmuszamy, ale bardzo prosimy o odpowiedzialność – wobec bliźniego, wobec drugiego człowieka. (...) To jest szalenie ważne, abyśmy byli solidarni. Pamiętajmy, że są granice naszej wolności – tymi granicami jest wolność drugiego człowieka. Nie możemy zagrażać innym ludziom i całej naszej wspólnocie – podkreślił Gliński w środę podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi.

Wicepremier przeprosił, że w tak uroczystym dniu wspomina o tematach związanych z pandemią, jednak – jak zaznaczył – są one ściśle związane z możliwością powrotu szkół do normalnego funkcjonowania.

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Marcina Gortata w #Łódź wicepremier, minister @PiotrGlinski otrzymał od uczniów pamiątkową koszulkę z własnym nazwiskiem pic.twitter.com/qn9tuZRIwg

— Ministerstwo Kultury i Sportu (@MKDNiS) September 1, 2021

– Są stuprocentowe dowody na to, że jedynym środkiem na poradzenie sobie z pandemią, z ewentualną czwartą falą – która niestety na pewno nadejdzie, ale miejmy nadzieję, że będzie łagodna – są szczepienia. – Najnowsze specjalistyczne badania, prowadzone także w Polsce, wskazują jednoznacznie, że w 98 proc. chorują i trafiają do szpitala osoby niezaszczepione. Jeżeli wśród chorych zdarzają się osoby zaszczepione to z chorobami współistniejącymi – dodał Gliński.

Wicepremier był pod wrażeniem nowej sali koncertowej w Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego, która została zmodernizowana i oddana do użytku w grudniu 2020 roku, dzięki środkom z resortu kultury.

Wicepremier @PiotrGlinski: Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzę wszystkim uczniom, by potrafili wykorzystać i rozwijać swoje wspaniałe talenty i żeby szkoła była dla was miejscem przyjaznym, do którego będziecie z przyjemnością przychodzić. pic.twitter.com/dtrGCAq3Ud

— Ministerstwo Kultury i Sportu (@MKDNiS) September 1, 2021

– Nasz resort razem z Centrum Edukacji Artystycznej opiekuje się szkolnictwem artystycznym i możemy być dumni, że w ostatnich latach udało się zrealizować tak wiele inwestycji, jeśli chodzi o warunki do funkcjonowania; bo to, co jest w tych szkołach to już zasługa grona pedagogicznego, rodziców i samych uczniów. Cieszymy się, że możemy takie piękne rzeczy realizować – zaznaczył.

Zdaniem ministra kultury, nowoczesna infrastruktura pomaga uczniom szkół artystycznych w realizacji marzeń.

– Wszyscy w tej szkole muzycznej to osoby, które mają talent. A talent – jak wiemy także z opowieści biblijnych - musi być zadbany. Jeśli ktoś posiada talent, to ma obowiązek – wobec siebie i innych – go kształtować, z niego korzystać – powiedział.

We wtorek w Łodzi wicepremier Gliński uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w kilku placówkach edukacyjnych: Szkole Podstawowej nr 79, Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata; po szkole muzycznej zaplanowano także wizytę w szkole plastycznej.

PAP

Wiadomości

O godz. 17:45 zapraszamy na program W Ruchu Miłosza Kłeczka

Głupota czy działanie z premedytacją? Niemądry wpis poseł z PO komentują politycy i internauci

Biznes ostrzega przed nową aferą KPO w sektorze obronności

Abp Szewczuk: istnieje wielka nadzieja, że wojna na Ukrainie się skończy

Wpadka Trzaskowskiego i Tuska. Skandaliczny wpis Żukowskiej. Mazurek gasi Szczerbę

Keith Kellog wyróżniony ukraińskim Orderem Zasługi Pierwszej Klasy

Rakiety Patriot i Sky Saber zniknęły z Polski? Skurkiewicz pyta Tuska i Kosiniaka

Andrzej Duda nie będzie starał się o posadę w MKOl

Kownacki: Kosiniak-Kamysz powinien podać się do dymisji po kompromitacji z dronem!

Protest „Sierpnia 80” przeniesiony z Jastrzębia-Zdroju. Związkowcy przyjadą do Warszawy

Czy Władimir Putin zatrzyma się na Ukrainie? Sondaż nie pozostawia wątpliwości

Spotkanie Trump–Putin na Alasce. Nowa Jałta czy początek końca wojny?

W Moskwie eksplodował balon z gazem. Jedna ofiara

Przydacz: przed wizytą w USA prezydent będzie konsultował się z liderami regionu. A z premierem?

Chiny gotowe wysłać wojska na Ukrainę w ramach misji ONZ

Najnowsze

O godz. 17:45 zapraszamy na program W Ruchu Miłosza Kłeczka

Wpadka Trzaskowskiego i Tuska. Skandaliczny wpis Żukowskiej. Mazurek gasi Szczerbę

Keith Kellog wyróżniony ukraińskim Orderem Zasługi Pierwszej Klasy

Rakiety Patriot i Sky Saber zniknęły z Polski? Skurkiewicz pyta Tuska i Kosiniaka

Andrzej Duda nie będzie starał się o posadę w MKOl

Głupota czy działanie z premedytacją? Niemądry wpis poseł z PO komentują politycy i internauci

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Biznes ostrzega przed nową aferą KPO w sektorze obronności

Abp Szewczuk: istnieje wielka nadzieja, że wojna na Ukrainie się skończy