Przejdź do treści
18:50 Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 odnotowano w sobotę na Morzu Wschodniochińskim, w bezpośrednim sąsiedztwie północno-wschodnich wybrzeży Tajwanu – poinformowały służby sejsmiczne wyspy. Nie odnotowano ofiar wśród ludzi ani poważniejszych zniszczeń
17:55 Nie ma Polski bez Wielkopolski i nie ma Wielkopolski bez Polski - podkreślił prezydent Karol Nawrocki, który w sobotę w Poznaniu bierze udział w obchodach Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wie
16:51 PILNE: w najbliższy poniedziałek dojdzie do rozmów pomiędzy protestującymi w PG „Silesia” górnikami, a Miłoszem Motyką, ministrem energii. Protest nadal trwa i prowadzony będzie do skutku
16:46 Po wypadku zablokowana jest w obu kierunkach droga krajowa nr 17 w Izbicy (Lubelskie) między Krasnymstawem a Zamościem, gdzie samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba jest ranna. Policja wyznaczyła objazd przez Tarzymiechy
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Gen. dyw. Praga żąda usunięcia migrantów. Mają czas do końca tygodnia

Źródło: Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Szef Straży Granicznej gen. dyw. Tomasz Praga wystosował pismo do swojego białoruskiego odpowiednika z żądaniem usunięcia migrantów z rejonu przejścia w Kuźnicy do końca tygodnia. W przeciwnym razie zamkniemy towarowe przejście kolejowe - przekazał wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

- Komendant @Straz_Graniczna na polecenie @Kaminski_M_@MSWiA_GOV_PL wystosował pismo do szefa białoruskiej straży granicznej z żądaniem usunięcia migrantów z rejonu przejścia granicznego w Kuźnicy do końca tygodnia. W przeciwnym razie zamkniemy towarowe przejście kolejowe - czytamy we wpisie opublikowanym przez Pobożego na Twitterze. Do wpisu załączono również samo pismo.

Szef Straży Granicznej gen. dyw. Tomasz Praga pisze w nim o zaniepokojeniu strony polskiej ostatnimi wydarzeniami, do jakich doszło w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy.

- Polscy funkcjonariusze zostali tam wielokrotnie zaatakowani przy użyciu m.in. kamieni i granatów bukowych. Ranni zostali policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierz Wojska Polskiego. Odbywało się to przy całkowitej bierności służb białoruskich - wskazał.

- Oczekuję, że sytuacja ta ustabilizuje się najpóźniej do niedzieli 21 listopada br. Jeśli nie zaobserwujemy poprawy bezpieczeństwa na tym obszarze, Polska będzie zmuszona do wstrzymania towarowego ruchu kolejowego przez przejście graniczne w Kuźnicy. Przebywanie tam licznych grup migrantów, wrogo nastawionych do polskich służb, stwarza ryzyko wystąpienia na tym obszarze wielu nieoczekiwanych i niebezpiecznych sytuacji, w tym katastrofy kolejowej - napisał szef polskiej SG.

 

PAP

Wiadomości

Mieszkańcy Łodzi borykają się z awarią sieci wodociągowej. "Czujemy się pominięci"

Sebastian Fabijański o wierze: „Przychodziłem do kościoła i czułem, że Bóg mnie przytula”

Prezydent: „Inspirujmy się Wielkopolską i wspaniałym Poznaniem!”

Partia Razem będzie walczyć o wyborców w stolicach dawnych województw

Kompromitacja służb Tuska wobec rosyjskich prowokacji!

Mężczyzna pędził 252 km/h na obwodnicy Strzegowa. „Spieszyłem się na samolot”

Hity w sieci. Jaja z benzyną Tuska. Ziemkiewicz broni Rymanowskiego. Kompromitacja Kierwińskiego

Spotkanie górnicy-Motyka jednak w poniedziałek. Presja ma sens

Nagonka rządzących na Fundusz Sprawiedliwości uderza w ofiary przestępstw

Rosyjska prowokacja na granicy polsko-białoruskiej

Na froncie zginął dowódca Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego

Nawrocki z największymi świątecznymi przyrostami w social mediach

Rosyjski atak na Kijów - czas się obudzić

PSP: od 24 do 26 grudnia 3434 interwencje strażaków i 598 pożarów w budynkach mieszkalnych

Małe państwo na Pacyfiku pomoże Stanom Zjednoczonym

Najnowsze

Mieszkańcy Łodzi borykają się z awarią sieci wodociągowej. "Czujemy się pominięci"

Kompromitacja służb Tuska wobec rosyjskich prowokacji!

Mężczyzna pędził 252 km/h na obwodnicy Strzegowa. „Spieszyłem się na samolot”

Hity w sieci. Jaja z benzyną Tuska. Ziemkiewicz broni Rymanowskiego. Kompromitacja Kierwińskiego

Spotkanie górnicy-Motyka jednak w poniedziałek. Presja ma sens

Sebastian Fabijański o wierze: „Przychodziłem do kościoła i czułem, że Bóg mnie przytula”

Prezydent: „Inspirujmy się Wielkopolską i wspaniałym Poznaniem!”

Partia Razem będzie walczyć o wyborców w stolicach dawnych województw