Przejdź do treści
11:32 Lubelskie: Konar drzewa spadł na wycieczkę szkolną w wąwozie. Trzy osoby ranne
10:53 Dania: Minister obrony zapowiedział przyspieszenie rozbudowy wojska
10:45 Koszalin: 45-latek z zarzutami za atak na lekarkę
09:34 Chiny: Nagroda za informacje o hakerach podejrzanych o współpracę z władzami Tajwanu
09:31 Lubuskie: 140 zarzutów dla dziewięciu osób za handel i posiadanie narkotyków
08:30 Chile: Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią
06:21 USA: runął dźwig na placu budowy na Florydzie, zginęły dwie osoby
Wydarzenie „Dość rządów esbeckiej Polski!”. Ryszard Majdzik zaprasza na wiec poparcia. 5 czerwca (czwartek), godz. 13:40, Sąd Rejonowy w Wieliczce
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Gen. Kowalski: Polskie służby specjalne prawie, że wcale nie zaistniały po śmierci prezydenta

Źródło: Wikimedia Commons

Gośćmi programu „W punkt" byli gen. Andrzej Kowalski oraz prof. Grzegorz Kucharczyk. Temat rozmowy dotyczył kontrowersyjnych zdjęć Ewy Kopacz w moskiewskim prosektorium.

Przypomnijmy, że w filmie  Ewy Stankiewicz „Stan zagrożenia” widzimy ujęcia pokazujące Ewę Kopacz w fartuchu i rękawiczkach pozującą do zdjęcia, prawdopodobnie z pracownikami prosektorium, stojącą obok zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Na drugim zdjęciu uchwycono byłą minister zdrowia, jak w tym samym stroju pije kawę lub herbatę. Zdaniem posłanki Prawa i Sprawiedliwości, Ewa Kopacz nie wypełniła swoje funkcji na miejscu zdarzenia.

 Usunięto obraz.

Fot. screen z filmu „Stan zagrożenia” Ewy Stankiewicz 

Sprawę podsumował gen. Andrzej Kowalski, który twierdzi, że BOR był przeganiany przez rosyjskie służby.

- Jest mi bardzo smutno i tak na prawdę szkoda, że to właśnie pani Kopacz była najwyższym przedstawicielem Polski - powiedział.

- Z wszystkiego co wiemy o smoleńsku, wynika bardzo dobrze, że polskie służby specjalne prawie, że wcale nie zaistniały po śmierci prezydenta. To była śladowa obecność. Jeśli chodzi o pracowników Biura Ochrony Rządu, to byli oni przeganiani przez rosyjskie służby. Wszystko się skupia w tej fotografii, ponieważ gdyby była profesjonalna obsługa to takie zdjęcia nie mogłyby powstać i taka sytuacja nie miałaby miejsca - dodał.

- Proszę sobie uświadomić że kilkanaście lat temu albo nawet więcej, to polskie służby specjalne istniały z przymrużeniem oka. Nikt  nawet nie ćwiczył podobnych scenariuszy. Myślę ze to był ogromny problem wtedy - stwierdził gen. Andrzej Kowalski.

#WPunkt | Gen. Andrzej #Kowalski: Myślę, że niestety Rosjanie nie wycisnęli tej sytuacji do końca, oni jeszcze mają w zanadrzu sporo tego soku z cytryny, który będą wylewać przy różnych okazjach.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) April 19, 2021

Usunięto obraz.

Fot. screen z filmu „Stan zagrożenia” Ewy Stankiewicz 

 Wstrząsającą sytuacje skomentował także prof. Grzegorz Kucharczyk.

- Jak patrzę na tę wstrząsające zdjęcia Ewy Kopacz w Moskwie, to mam także przed oczyma te radosne pogwarki Komarowskiego, który sobie wesoło rozmawiał z otoczeniem oczekując na samoloty z kolejnymi trumnami - poweidział.

#WPunkt | Prof. Grzegorz #Kucharczyk: Tego typu zdjęcia były, albo są w posiadaniu tez wywiadów innych państw.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) April 19, 2021
TV Republika

Wiadomości

Liga Narodów: Grbić zaskakuje powołaniami! Oto skład Polaków na turniej w Chinach

Kalisz brnie w ataki na prezydenta-elekta. Wywołał Martę Nawrocką! [WIDEO]

Gramatyka: Nawrocki miał lepszy sztab wyborczy

HIT! Giertych cały na biało przestaje być "bezpartyjny". Teraz będzie z Tuskiem

Uwaga: śmiertelny wypadek w Zembrzycach. Utrudnienia na drodze

Spotkanie Tuska ze "swoimi". Tak miało przebiegać!

Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią

HIT DNIA

Miała uzdrowić "różdżką" - jest coraz gorzej. Ale Leszczyna już wskazała winnego!

Orlen Wisła Płock mistrzem Polski w piłce ręcznej!

Ceny ropy w USA spadają, wiemy dlaczego

HIT DNIA

Przedterminowe wybory parlamentarne? Mocny komentarz Wiplera

Eliminacje ME 3x3: Polscy koszykarze zagrają o powrót do europejskiej czołówki

Co czeka prezydenta-elekta? Od lat panują pewne zasady

RCB świętuje, kibice giną – dramat w Bengaluru

Sąd apelacyjny ogłosi dzisiaj wyrok w sprawie śmierci 16-letniego Eryka

Najnowsze

Liga Narodów: Grbić zaskakuje powołaniami! Oto skład Polaków na turniej w Chinach

Uwaga: śmiertelny wypadek w Zembrzycach. Utrudnienia na drodze

Spotkanie Tuska ze "swoimi". Tak miało przebiegać!

Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią

HIT DNIA

Miała uzdrowić "różdżką" - jest coraz gorzej. Ale Leszczyna już wskazała winnego!

Kalisz brnie w ataki na prezydenta-elekta. Wywołał Martę Nawrocką! [WIDEO]

Gramatyka: Nawrocki miał lepszy sztab wyborczy

HIT! Giertych cały na biało przestaje być "bezpartyjny". Teraz będzie z Tuskiem