„Gazeta Polska” o końcowym raporcie podkomisji smoleńskiej. „Nieznane dotychczas dokumenty”
„W liczącym ponad 300 stron końcowym raporcie podkomisji smoleńskiej znajdą się nieznane dotychczas dokumenty wskazujące na mechanizm, instytucje i osoby odpowiedzialne za przekazanie remontu samolotów TU 154 rosyjskim służbom specjalnym” – napisała „Gazeta Polska”.
Grzegorz Wierzchołowski zaznaczył, że raport podkomisji został przyjęty 10 sierpnia.
„Jak wynika z finalnego sprawozdania podkomisji, czynności te zostały dokonane z premedytacją przy użyciu firm związanych z rosyjskimi służbami. W kierownictwie tych spółek decydującą rolę odgrywali ludzie komunistycznych służb specjalnych, przy czym niektórzy z nich byli w szczególny sposób powiązani ze znanym funkcjonariuszem wojskowych służb komunistycznych w latach 80., w III RP – szefem Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI)” – czytamy w tygodniku.
„W liczącym ponad 300 stron końcowym raporcie podkomisji smoleńskiej znajdą się nieznane dotychczas dokumenty wskazujące na mechanizm, instytucje oraz osoby odpowiedzialne za przekazanie remontu samolotów Tu 154 rosyjskim służbom specjalnym. Jak ustaliła „GP” – z informacji zawartych w raporcie wynika, że niektórzy z nich byli w szczególny sposób powiązani z szefem WSI, który dzięki temu mógł kontrolować przebieg zdarzeń poprzedzających tragedię smoleńską” – dodaje autor.
W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od dziś) polecamy także materiał okładkowy „Pilarz Tuska. Na Campusie Przyszłości usłyszeliśmy, jak wyglądałaby Polska pod rządami opozycji”. „Platforma ujawniła wreszcie swój program. Są w nim: likwidacja szpitali, piłowanie katolików oraz pręgierz dla wrogów. Jakkolwiek by się ktoś oburzał na takie porównanie, bezspornie wszystkie te trzy punkty wcielają w życie talibowie w Afganistanie. Campus Polska Przyszłości dowiódł, że opozycja tylko gdy milczy, może zachowywać swój stan posiadania. Gdy jej liderzy zaczynają szczerze mówić, co myślą, okazują się odstręczający nawet dla części własnych zwolenników. Najważniejszy sygnał otrzymali głosujący na PO katolicy: nie życzymy sobie waszego poparcia” – napisał Piotr Lisiewicz.
W numerze także wywiad z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą.