Przejdź do treści

„Dziennikarski poker”. Targalski: Rosja korzysta na polepszeniu stosunków amerykańsko-niemieckich

Źródło: Telewizja Republika

Patrzenie na politykę Bidena przez pryzmat stosunków amerykańsko-rosyjskich jest błędne. Tutaj chodzi głównie o politykę amerykańsko-niemiecką – uważa dr Jerzy Targalski, który był gościem Marcina Bąka w programie „Dziennikarski poker”.

Zdaniem gościa Telewizji Republika USA starają się zrealizować pomysł, by ich głównym partnerem w Europie były Niemcy, a zatem w rzeczywistości to Niemcy miałyby reprezentować i wyrażać interesy amerykańskie. Efektem pobocznym mogą być ustępstwa wobec Rosji, dla której Niemcy są głównym europejskim partnerem.

- Skoro Biden zdecydował o powrocie do sojuszu z Niemcami, to oczywiście jest to ustępstwo wobec Niemiec, ale Rosja na tym korzysta – powiedział Targalski i podkreślił, że nie jest to „podział wpływów między USA a Rosję. Nie jest to nowa Jałta. Co nie znaczy, że jest to dla nas mniej groźne” - dodał.

Niemcy chcą uzależnić od siebie polską energetykę

Dr Targalski odniósł się również do decyzji TSUE wstrzymującej wydobycie węgla w kopalni Turów. Jego zdaniem ów werdykt ma na celu „ochronę interesów niemieckich”.

- Wszystko zmierza do całkowitego uzależnienia energetycznego Polski od Niemiec i Polacy się na to zgadzają. Polacy zgadzają się zapłacić każdą cenę za pozostanie w Unii – powiedział Targalski i dodał, że takie podejście jest jeszcze pokłosiem komunizmu i okrągłego stołu.

- To państwo zostało Polakom narzucone, a więc traktują je jako wroga – zaznaczył gość Marcina Bąka. „Nie doszliśmy natomiast do wniosku, że należałoby wybudować nowe, własne państwo. Z tego korzystają Niemcy” - dodał.

Nie ma polityki Łukaszenki, to polityka Rosji

Pytany z kolei o to, co stoi za polityką Łukaszenki w odniesieniu do zatrzymania polskiego samolotu w Miński, dr Targalski odpowiedział, że „nie ma czegoś takiego jak polityka Łukaszenki. Jest polityka rosyjska uprawiana rękami Łukaszenki” - podkreślił.

- To wydarzenie udowodniło, że UE będzie tolerować atak na państwo NATO. Rosja udowodniła, że żadne państwo w naszym regionie nie może liczyć na gwarancje ze strony NATO – podkreślił Targalski.

#DziennikarskiPoker | Dr Jerzy #Targalski: Patrzenie na politykę Bidena przez pryzmat stosunków Amerykańsko - Rosyjskich jest błędne, tu chodzi o politykę Amerykańsko - Niemiecką. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) May 26, 2021

#DziennikarskiPoker | Dr Jerzy #Targalski: Moim zdaniem nie chodzi o reset, teraz Niemcy są głównym sojusznikiem USA, czyli ich interesy mają pierwszeństwo przed innymi.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) May 26, 2021

#DziennikarskiPoker | Dr Jerzy #Targalski: Wszystko zmierza do jednego - do energetycznego uzależnienia Polski od Niemiec, Polska chce zapłacić każdą cenę, by być w Unii. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) May 26, 2021

#DziennikarskiPoker | Dr Jerzy #Targalski: Polakom po komunizmie zostało to, że władza daje albo zabiera, jak daje to jest dobra, a jak zabiera to jest zła. Korzysta na tym polityka niemiecka, która korzysta z sytuacji. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) May 26, 2021
Portal TV Republika

Wiadomości

W jakim celu tak naprawdę Sikorski poleciał do USA?

Szef MSZ zapowiedział duży pakiet sankcji przeciwko Rosji

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Przyszli pod dom liderki AfD i ...

Pęk: bez Stanów Zjednoczonych Europa nie będą miały znaczących gwarancji bezpieczeństwa

Najnowsze

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

W jakim celu tak naprawdę Sikorski poleciał do USA?

Szef MSZ zapowiedział duży pakiet sankcji przeciwko Rosji

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat