Przejdź do treści
05:30 Hiszpańska „La Vanguardia”: pomimo znacznego spadku nielegalnej imigracji problem nie zniknie
04:32 Hiszpańśka agencja meteorologiczna: fala upałów potrwa dłużej, niż zakładano
22:26 Jemen: Statek, na którego pokładzie znajdowało się 154 etiopskich migrantów, zatonął w niedzielę u wybrzeży jemeńskiej prowincji Abyan. W katastrofie zginęło co najmniej 68 osób, a 74 uznano za zaginione
22:07 Wielka Brytania ogłosiła w niedzielę, że osobom reklamującym w serwisach społecznych nielegalne przekraczanie granicy lub sprzedaż fałszywych paszportów grozi kara do pięciu lat więzienia. Ma to pomóc w zawalczeniu gangów zajmujących się przemytem ludzi
Wydarzenie 6 sierpnia przed Sejmem, przed oraz podczas zaprzysiężenia Karola Nawrockiego, odbędzie się wielkie zgromadzenie Polaków. Później - odbędzie się biało-czerwony Marsz na Plac Zamkowy
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Czuchnowski kłamał ws. protokołu. Internauci wciąż komentują

Źródło: Adrian Grycuk, CCA-SA 3.0 pl via Wikipedia Commons

Publicysta Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" dzień po śmierci p. Barbary Skrzypek, podał nieprawdziwe informacje, pisząc o tym, że kobieta zeznała, iż nie podpisywała prezesowi PiS pełnomocnictwa na zgromadzenie wspólników spółki Srebrna. To twierdzenie zostało doszczętnie obalone. Niemniej, komentarze w sieci nie milkną.

Nie żyje Barbara Skrzypek

W sobotę rano, w wieku 66 lat, zmarła bliska współpracowniczka prezesa PiS - Barbara Skrzypek. Nastąpiło to trzy dni po trwającym około pięć godzin przesłuchaniu. Czynności prowadziła prok. Ewa Wrzosek, a wspierała ją w tym dwójka adwokatów oskarżyciela posiłkowego. Przesłuchiwana w pokoju była sama. Jej pełnomocnika nie dopuszczono do czynności.

Czuchnowski skłamał

Dzień po śmierci kobiety "Gazeta Wyborcza" opublikowała artykuł, w którym opisała rzekome zeznania 66-latki. Pracownik "GW" Wojciech Czuchnowski napisał w nim, że była szefowa biura Jarosława Kaczyńskiego powiedziała, że nie podpisywała prezesowi PiS pełnomocnictwa na zgromadzenie wspólników spółki Srebrna. To okazało się nieprawdą. 

Wczoraj prokuratura opublikowała protokół z przesłuchania 66-latki. Był on dość "mizerny", jak na trwające kilka godzin przesłuchanie. Okazuje się, że podczas zeznań Skrzypek wprost przyznała, że była pełnomocnikiem Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. 

Więcej: Protokół przesłuchania Barbary Skrzypek. Są poważne wątpliwości!

Pytania od prezydenta

Kancelaria Prezydenta opublikowała dziś pełną treść listu, który prezydent Andrzej Duda wysłał do szefa rządu Donalda Tuska ws. nagłej śmierci p. Barbary Skrzypek. W treści wyszczególniono siedem konkretnych pytań.

Szczegóły: Prezydent Duda zwrócił się do milczącego Tuska. Znamy treść PYTAŃ

Choć od publikacji Czuchnowskiego minęło kilka dni, komentarze, co do jego nieuczciwej postawy nie milkną:

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Elon Musk wzywa Irlandię i inne kraje do opuszczenia UE. Po decyzji TSUE

Dramat dzieci w Gazie: zamiast mleka – piasek, pasza i zioła

Wulkan Kraseninnikov na Kamczatce obudził się po blisko pięciu wiekach

Superinteligencja od Mety. Rewolucja w okularach

Tragedia w Stambule: Brytyjczyk zmarł podczas przeszczepu włosów

Wyspy zagrożone overtourismem. Obłożą turystów nowym podatkiem

Chiny będą stać z boku. To może im zaszkodzić

Polska mistrzyni odpadła z WTA 1000 w Montrealu

Exodus Demokratów do Ilinois. Dlaczego uciekają z Teksasu?

W Wyspy Brytyjskie uderzy Floris. Możliwy paraliż komunikacji

Nowy raport ONZ o tym, że mało kto czyta… raporty ONZ

Kolejna obietnica wyborcza, której nie zrealizuje ekipa Tuska? Kropiwnicki atakuje część prokuratorów

Kim jest Gawłowski? Kiedyś prominentny polityk, dziś skazaniec

Cieszyński: Tusk jest pod ścianą. W Pabianicach błagał zwolenników, aby uznali wynik wyborów

Instytut Pamięci Narodowej przypomina o bardzo ważnej rocznicy

Najnowsze

Elon Musk wzywa Irlandię i inne kraje do opuszczenia UE. Po decyzji TSUE

Tragedia w Stambule: Brytyjczyk zmarł podczas przeszczepu włosów

Wyspy zagrożone overtourismem. Obłożą turystów nowym podatkiem

Chiny będą stać z boku. To może im zaszkodzić

Polska mistrzyni odpadła z WTA 1000 w Montrealu

Dramat dzieci w Gazie

Dramat dzieci w Gazie: zamiast mleka – piasek, pasza i zioła

Wulkan Kraseninnikov na Kamczatce obudził się po blisko pięciu wiekach

Superinteligencja od Mety. Rewolucja w okularach