Przejdź do treści
22:08 USA: Dwie osoby zostały postrzelone w kompleksie akademików Uniwersytetu Nowego Meksyku w Albuquerque. Jedna z rannych osób zmarła. Podejrzany pozostaje na wolności i może nadal przebywać na kampusie
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Garwolinie i Poseł Grzegorz Woźniak zapraszają do złożenia podpisów pod wnioskiem o referendum ws nielegalnej migracji, 26 lipca w godz. 8.30-11.00 na "rynku" w Garwolinie ul.Targowa
Wydarzenie W najbliższą niedzielę, 27 lipca, w Kościele św. Stanislawa Biskupa, ul. Bema 73|75 Warszawa, o godz. 11, obędzie się msza św. dziękczynna za wybór Karola Nawrockiego oraz w intencji dziennikarzy TV Republika
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Czterech mężczyzn zginęło w pożarze mieszkania w Krakowie. Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej

Źródło: PAP

Czterech mężczyzn zginęło w pożarze mieszkania, który wybuchł w środę wieczorem w kamienicy przy ulicy Nowowiejskiej we Wrocławiu. Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej. Obecnie policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragedii.

Informację o pożarze strażacy otrzymali po godzinie 19. Ogień pojawił się w mieszkaniu na parterze budynku przy ulicy Nowowiejskiej.

- Na miejsce zdarzenia udały się siły zadysponowane przez nasze stanowisko. Po dostaniu się do pomieszczenia, strażacy odnaleźli cztery osoby, zostały one ewakuowane na zewnątrz i przystąpiono do przywracania czynności życiowych. Następnie osoby te zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego w celu podjęcia dalszych czynności ratowniczych. Po trwającej długo resuscytacji krążeniowo-oddechowej, niestety, stwierdzono zgon tych osób. Ofiary to mężczyźni, osoby dorosłe – relacjonował dziennikarzom pod kamienicą st. bryg. Arkadiusz Cytawa, zastępca Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu.

Portal gazetawroclawska.pl, powołując się na informację od dyżurnego straży, podał, że "konieczne było zadysponowanie dodatkowych zastępów ze względu na brak wolnych zespołów pogotowia ratunkowego". Według portalu, karetki miały przyjeżdżać z dużym opóźnieniem.

Na miejscu działało aż 12 zastępów straży pożarnej, a także policja i pogotowie ratunkowe.

St. bryg. Cytawa dodał, że mieszkanie było bardzo mocno zadymione, jednak nie było tam dużego ognia.

- Część wyposażenia nie uległa spaleniu. Pożar nie wydostał się też na zewnątrz mieszkania - powiedział.

Pytany o możliwe przyczyny wybuchu pożaru podkreślił, że szczegóły będą dopiero ustalane.

- To stara kamienica, na tę chwilę nie wiadomo, w jaki sposób było ogrzewane mieszkanie – wyjaśnił.

- W tej chwili zakończyliśmy już wszystkie czynności związane z gaszeniem pożaru. Sprawdzamy klatkę schodową i mieszkania, czy wszystkie osoby się ewakuowały. Część mieszkańców ewakuowała się już przed przyjazdem straży. Z zarządcą sprawdzamy również pustostany – przekazał strażak. Dodał, że to, kiedy mieszkańcy wrócą do mieszkań będzie zależało od zarządcy.

Oficer prasowy wrocławskiej policji asp. szt. Łukasz Dutkowiak powiedzia, że w tej chwili na miejscu pracują policyjni technicy kryminalistyki z grupą dochodzeniowo-śledczą pod nadzorem prokuratora, tak, aby szczegółowo wyjaśnić okoliczności zdarzenia. 

PAP

Wiadomości

Lotnisko na Maderze ma problem z wiatrem

Polacy nie dostali się na Maderę. Wiatr był zbyt silny

Zawiadamiają prokuraturę i żądają zawieszenia lek. Gizeli Jagielskiej

Nie żyje Chuck Mangione, legenda jazzu i twórca hitu "Children of Sanchez"

Magda Gessler szykuje niespodziankę dla Jennifer Lopez! Gwiazda nawet się nie spodziewa, co czeka na nią w hotelu

Politycy komentują słowa Hołowni o zamachu stanu

Piastri deklasuje rywali w kwalifikacjach do sprintu F1. Verstappen i Norris bez szans

Bąkiewicz: Wojewoda mazowiecki próbował zablokować Marsz Powstania Warszawskiego. Nie udało się!

Bochenek: Tusk to tchórz. Ucieka od odpowiedzialności, a sprawy chce załatwiać czyimiś rękami

Morawiecki komentuje słowa Marszałka Sejmu o zamachu stanu i działania koalicji 13 grudnia ws. KRRiT

Członkowie KRRiT: Wykonano motywowany politycznie atak na konstytucyjny organ

PiS apeluje do Konfederacji ws. Deklaracji Polskiej

Müller nie kończy kariery! Gwiazda Bayernu zagra w MLS

Szymon Hołownia: wielokrotnie sugerowano mi bym przeprowadził zamach stanu

Europejskie Centrum Solidarności promuje Kwaśniewskich. Eksponują prezydenta z PZPR

Dramatyczne chwile na planie programu Polsatu! Finalista trafił do szpitala ze złamanym kręgosłupem

Najnowsze

Lotnisko na Maderze ma problem z wiatrem

Polacy nie dostali się na Maderę. Wiatr był zbyt silny

Agora Klarenbacha

Politycy komentują słowa Hołowni o zamachu stanu

Piastri deklasuje rywali w kwalifikacjach do sprintu F1. Verstappen i Norris bez szans

Bąkiewicz: Wojewoda mazowiecki próbował zablokować Marsz Powstania Warszawskiego. Nie udało się!

Bochenek - Wnuk

Bochenek: Tusk to tchórz. Ucieka od odpowiedzialności, a sprawy chce załatwiać czyimiś rękami

Gizela Jagielska pod lupą Ordo Iuris

Zawiadamiają prokuraturę i żądają zawieszenia lek. Gizeli Jagielskiej

nie żyje legenda jazzu - Chuck Mangione

Nie żyje Chuck Mangione, legenda jazzu i twórca hitu "Children of Sanchez"

Magda Gessler szykuje niespodziankę dla Jennifer Lopez! Gwiazda nawet się nie spodziewa, co czeka na nią w hotelu