Przejdź do treści
Republika Republika była najchętniej oglądaną stacją telewizyjną 11 listopada osiągając najwyższy udział w rynku na poziomie 7,56%
W Republice W czwartek gościem "Pierwszej Rozmowy Dnia" będzie Karol Rabenda z Kancelarii Prezydenta RP. O godzinie 6:50 zaprasza Andrzej Gajcy
Wydarzenie Stowarzyszenie Roty Niepodległości zaprasza na protest 13 listopada o godz. 12:30 przed prokuraturą w Gorzowie Wielkopolskim, by okazać solidarność z Robertem Bąkiewiczem, któremu zarzuca się rzekome znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Gdyni oraz poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk zapraszają na spotkanie z Jackiem Wroną, 16 listopada (niedziela), g. 17.30, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, 10 lutego 33, Gdynia
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Czarnek: Rozpoczynamy nowy rok szkolny pełni optymizmu

Źródło: Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Rozpoczynamy nowy rok szkolny pełni optymizmu; optymizm wynika z faktu, że wracamy do wspólnoty szkolnej, że wracamy do normalności, chcemy, aby ta normalność trwała cały rok szkolny – powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek w Branicy Radzyńskiej.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wziął udział w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Branicy Radzyńskiej (woj. lubelskie). W uroczystości uczestniczył również premier Mateusz Morawiecki.

– Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022 pełni optymizmu. Optymizm wynika z faktu, że spotykamy się tutaj w tym szerokim gronie, że wracamy do wspólnoty szkolnej, że wracamy do normalności (...). Chcemy, aby ta normalność trwała cały rok szkolny. Mamy wielką nadzieję, że tak będzie – podkreślił Czarnek.

.@CzarnekP (@MEIN_GOV_PL): Dziękuję nauczycielom, że podeszli do szczepień odpowiedzialnie. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) September 1, 2021

Według szefa MEiN cały czas należy pamiętać o tym, że trwa pandemia koronawirusa. – Musimy cały czas pamiętać, że niebezpieczeństwo jest wokół nas – zaznaczył Czarnek. Dlatego, jak dodał, przez kolejne kilkanaście dni do szkół w Polsce, które złożyły takie zapotrzebowanie, trafiać będzie sprzęt o wartości ponad 100 mln zł. – To są stacje do mierzenia temperatury, wraz z możliwością dezynfekcji, płyny dezynfekujące, maseczki czy rękawice – podkreślił minister.

Jak zaznaczył, co prawda sprzęt jest ważny, to równie ważne jest stosowanie się do wytycznych i zaleceń przygotowanych przez MEiN, we współpracy z resortem zdrowia i służbami sanitarnymi. Minister przyznał, że nie zawsze da się je spełnić ze względu na różnego rodzaju warunki w szkołach. Wskazał, że jednym z zaleceń jest szczepienie przeciwko COVID-19. Czarnek podziękował nauczycielom za to, że większość z nich zaszczepiła się.

.@CzarnekP (@MEIN_GOV_PL): Musimy pamiętać, że cały czas jesteśmy w pandemii koronawirusa. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) September 1, 2021

– Dziś jest tak, że szczepienia są jedynym środkiem znanym i skutecznym, który zabezpiecza nas przed ciężkim zachorowaniem i śmiercią. To są fakty, które potwierdzają wszystkie statystyki – podkreślił szef MEiN. Wyraził radość, że coraz więcej dzieci i młodzieży szczepi się przeciwko COVID-19.

Czarnek przypomniał, że resort edukacji przygotował narodowy program wsparcia dla dzieci i młodzieży po covidzie, który składa się z czterech programów. Programy mają na cel poprawę kondycji fizycznej uczniów, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, działania profilaktyczne dotyczące wad wzroku i pomoc w uzupełnieniu wiedzy.

PAP

Wiadomości

Marco Rubio

Zapytali Rubio czy według niego Rosja nie chce pokoju...

Claudia nawiedziła Portugalię... osunięcia ziemi

Odkryli czarną pszczołę. Samice mają diabelskie rogi

AKTUALIZACJA

Trump podpisał. To koniec

USA: Izba Reprezentantów głosowała w sprawie shutdownu

Hailey Bieber potwierdza plotki o kryzysie z Justinem! „Staramy się żyć z dnia na dzień”

„Heweliusz” podbija Netflixa! Polski serial o katastrofie sprzed lat zachwycił widzów i krytyków

"Manipulacja Trumpem" „lewicowej maszyny propagandowej”

Polskie koszykarki pokonały Słowację w kwalifikacjach do EuroBasketu

Maciej Kurzajewski wspomina ślub z Katarzyną Cichopek: „Dobry garnitur to nie tylko ubranie”

Prymitywny wpis Treli o Matysiak. Stefaniuk odpowiada: „Przy Pani Matysiak jesteś malutki…”

Jak za komuny. Policja szuka konfidentów i kapusiów, którzy pomogą znaleźć uczestników marszu

Sabalenka królową zarobków w tenisie! Pobiła rekord Williams

Obajtek w Republice: zarzuty prokuratury to totalna bzdura

Dramat pracowników fabryk Black Red White. 800 z nich straci pracę

Najnowsze

Marco Rubio

Zapytali Rubio czy według niego Rosja nie chce pokoju...

USA: Izba Reprezentantów głosowała w sprawie shutdownu

Hailey Bieber potwierdza plotki o kryzysie z Justinem! „Staramy się żyć z dnia na dzień”

„Heweliusz” podbija Netflixa! Polski serial o katastrofie sprzed lat zachwycił widzów i krytyków

Donald Trump

"Manipulacja Trumpem" „lewicowej maszyny propagandowej”

ulewa

Claudia nawiedziła Portugalię... osunięcia ziemi

czarna pszczoła

Odkryli czarną pszczołę. Samice mają diabelskie rogi

Trump "zakończył shutdown"

AKTUALIZACJA

Trump podpisał. To koniec