Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
09:40 Korea Południowa: rząd dąży do szybkiego sprowadzenia północnokoreańskich jeńców z Ukrainy
09:03 Politico: władze Belgii wydały nakaz aresztowania b. komisarza UE ds. imigracji Awramopulosa
08:32 Francja: silne upały rozszerzają się, czerwony alert ogłoszono w 54 departamentach
08:00 Łódzkie: S8 nieprzejezdna w stronę Warszawy po wypadku z udziałem autobusu
07:38 Korea Północna: Kim Dzong Un wzywa do rozbudowy arsenału nuklearnego i oskarża Japonię o militaryzm
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "GP" Kościerzyna zaprasza na spotkanie z posłami Janem Krzysztofem Ardanowskim, Dorotą Arciszewską-Mielewczyk oraz Diecezjalnym duszpasterzem rolników, ks. Zbigniewem Wysiecki - 22.06 godz. 18 Hala "Sokolnia" ul. Sikorskiego 1C, Kościerzyna
Wydarzenie Bielańsko-Żoliborski Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Bronisławem Wildsteinem 24 czerwca o godz. 17 w Mediatece ul. Szegedynska 13A Warszawa
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Wejherowie oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z Posłami na Sejm RP Małgorzatą Wassermann oraz Jarosławem Krajewskim w dniu 24 czerwca 2026 r. na godz. 17.30 do Wejherowa do Pałacu Przebendowskich, ul. Zamkowa 2a
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Skarżysko-Kamienna zaprasza na spotkanie "Czas Polski. Program Polaków" z poseł Agatą Wojtyszek 24 czerwca, godz. 17:00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica ul. Bodzentyńska 18
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" z Białegostoku i Brańska zapraszają na protest przeciwko paktowi migracyjnemu, który odbędzie się 25 czerwca o godz. 15:00 przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego przy ul. Skłodowskiej-Curie 14 w Białymstoku
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Międzyrzeczu zaprasza na spotkanie z historykiem Jarosławem Palickim na temat: "Poznański Czerwiec'56 i postalinowska Europa". 25 czerwca o godz. 17.00, Muzeum w Międzyrzeczu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bartoszycach zaprasza na spotkanie z mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca o godz. 19:00 w „Przystanku” przy Placu Dworcowym 1 w Bartoszycach
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Nowy Targ zaprasza na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, dziennikarzem TV Republika 28 czerwca, godz. 16:00 Restauracja "Kaprys" ul. Sokoła 3, Nowy Targ
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Elblągu zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą oraz mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 29 czerwca o godz. 18:00 w Domu Rektora przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12 w Elblągu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wołomin i Stowarzyszenie „Nowy Wołomin” zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem z Wolnych Republikanów i Adamem Borowskim, działaczem opozycji. 1 lipca, g. 18:00, Sala Bankietowa Cechu Rzemiosł, Moniuszki 11/1, Wołomin

Cała prawda! Tęczowa rewolucja w butach Służby Bezpieczeństwa!

Źródło: Telewizja Republika

– Z ruchem LGBT są związani ludzie, którzy w czasach PRL byli tajnymi współpracownikami komunistycznych służb specjalnych. Dziś – jak w czasach Polski Ludowej walczą z Kościołem, czynnie także promują ruch gejów, lesbijek i osób transpłciowych. Podobnie jak w tamtych czasach mają pieniądze na swoja działalność – pochodzą one głównie z różnego rodzaju grantów pochodzących między innymi Funduszy Norweskich i Fundacji Batorego - dowiadujemy się z najnowszego odcinka programu Doroty Kani w Telewizji Republika "Koniec systemu"

 Analizując agresywna ekspansję ruchu LGBT w Polsce od razu widać, że jest to przemyślana akcja, która ma stworzyć wrażenie masowości. Dlatego marsze są organizowane tylko w jednym miejscu a uczestnicy są zwykle ci sami, zwożeni autobusami na miejsce pikiet. Ich organizatorką jest Julia Maciocha, pracownik Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego; wcześniej prezes Fundacji Wolontariat Równości. Do Warszawy trafiła na studia i została wolontariuszką Centrum Praw Kobiet oraz Feminoteki.

 

Mec. Jerzy Kwaśniewski: Rewolucyjny ruch polityczny LGBT, rewolucyjni wrogowie Kościoła z radykalnej lewicy, przeprowadzają atak na Kościół po to, aby podkopać ład społeczny, żeby można było doprowadzić do rewolucyjnych zmian społecznych, czyli do wywrócenia tego porządku w którym żyjemy, porządku też konstytucyjnego. 

Z tymi organizacjami, w których udziela się organizatorka Parad Równości są związane inne podmioty, w których działają ludzie rejestrowani w czasach PRL jako TW. Jedną z takich organizacji jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum, której szefuje Jolanta Lange. Stowarzyszenie to otrzymywało pieniądze z Funduszy Norweskich, dystrybuowanych przez Fundacje Batorego. Informacja na ten temat znajduje się w wydanym przez Stowarzyszenie „Poradniku antydyskryminacyjnym dla funkcjonariuszy policji” autorstwa Jolanty Lange, Beaty Machul-Telus i Lecha M. Nijakowskiego. W Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum działają osoby związane z lewicą m.in. Lech Michał Nijakowski, socjolog, profesor z Uniwersytetu Warszawskiego. W radzie nadzorczej Stowarzyszenia zasiada lewicowa dziennikarka Agnieszka Wołk Łaniewska – dziennikarka „Nie” Jerzego Urbana i felietonistka „Sputnika” - tuby Kremla. Kilka dni temu w mediach przypomniano działalność Jolanty Lange w czasach PRL – wówczas nosiła nazwisko Gontarczyk, które na Lange ( nosił je jej ojciec Julian Lange). Razem z mężem – Andrzejem Gontarczykiem – inwigilowali założyciela Ruchu Światło-Życie księdza Franciszka Blachnickiego.

Antoni Macierewicz: Ten człowiek był szczególnie prześladowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Wysyłano różnorodnych agentów, by go inwigilowały, kontrolowały i nie tylko, w różny sposób prześladowały, między innymi państwa Gontarczyków, to małżeństwo o pseudonimach Yon i Panna, którzy dostali się do jego najbliższego otoczenia. Przez pewien moment wydawało się niektórym, że odgrywali kluczową rolę w tym stowarzyszeniu. Przez cały czas ojciec ksiądz miał pełną świadomość zagrożenia z tego płynącego, ale sprawdzał tę sytuację. Gdy się okazało, że faktycznie są agentami bezpieki, doszło do takiej bardzo dramatycznej rozmowy między nimi. Zresztą przedtem też odbyła się rozmowa, w której on powiedział Gontarczykowi, że dla mnie nie jest najważniejsze, że ty jesteś tajnym współpracownikiem, jeżeli chcesz być uczciwym człowiekiem to zostań z nami, to jest niebywałe zupełnie. Stosunek księdza Blachnickiego do tej tematyki był niebywały. Później doszło do tej dramatycznej rozmowy późnym popołudniem i wtedy okazało się, że Gontarczykowie jako ludzie, którzy kontrolowali i w ramach stowarzyszenia, zarządzali drukarnią, bardzo ważnym miejscem dla tego stowarzyszenia, właściwie świadomie niszczyli tę drukarnię. Wtedy doszło do konfliktu. Następnego dnia ksiądz Blachnicki został znaleziony martwy. 

Funkcjonariusz, który prowadził Jolantę Gontarczyk to Aleksander Makowski – esbek, który m.in. nadzorował działania Lesława Maleszki ps. Ketman. Makowski w 1990 roku nie został pozytywnie zweryfikowany ze względu na swoją działalność wobec Kościoła. W końcu lat 90. był on „dyplomatą” w Rzymie ( w rzeczywistości pracował dla wywiadu PRL) i rozpracowywał środowisko Jana Pawła II. PO 1989 roku Makowski niejawnie współpracował z Urzędem Ochrony Państwa, który niemal przez cały okres swojego istnienia był w rękach lewicy.

Piotr Woyciechowski: Jeszcze do niedawna było to pierwsze pióro byłych ubeków, którzy byli bardzo twórczy, jeżeli chodzi o powieściopisarstwo natury szpiegowskiej. Natomiast sam pan pułkownik Makowski to jest wyższa liga Departamentu Pierwszego, czyli dawnego komunistycznego wywiadu cywilnego i tej elitarnej jednostki, jakim był wydział 11.  (Polskie Radio) 

Kolejny TW, który angażuje się w ruch obrony LGBT to „Brzoza”, „Staszek” czyli Stanisław Kaim – były wiceprezydent Nowego Sącza, przewodniczący SLD w Nowym Sączu. rok temu prawomocnie skazany za kłamstwo lustracyjne. Ma 4-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych. W roku 2010 Kaim złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne - ubiegał się wówczas o mandat radnego. W dokumentach IPN zachowały się m.in pokwitowania przyjmowania przez niego pieniędzy od Służby Bezpieczeństwa.

Stanisław Kaim najpierw został TW wojskowej bezpieki, w czasie gdy zasadniczą służbę wojskową w Radzyniu Podlaskim w Lubelskim Pułku Obrony Terytorialnej. W 1980 r. został zarejestrowany jako TW „Brzoza”. Podpisał wtedy zobowiązanie do współpracy z kontrwywiadem wojskowym w celu wykrywania i zwalczania wszelkiej wrogiej działalności skierowanej przeciwko PRL i Siłom Zbrojnym. Informacje, które przekazywał „Brzoza:” były wiarygodne i obiektywne. W 1982 „Brzoza” zakończył odbywanie służby i wtedy nastąpiło rozwiązanie współpracy. W aktach znajduje się informacja, że Kaim był niezadowolony z tej decyzji – chciał on nadal utrzymywać współpracę z kontrwywiadem lub Służbą Bezpieczeństwa, jeśli „tylko będzie zachodziła tak potrzeba”. Rok później kontakt z Kaimem nawiązała Służba Bezpieczeństwa, z która podjął współpracę ( do 1990 r) przyjmując pseudonim „Staszek”. W III RP Stanisław Kaim związał się z lewicą.

Przed wyborami samorządowymi uczestniczył on w tzw. konwoju wstydu zorganizowanym przez PO, podczas którego krytykowano rząd Beaty Szydło. Teraz TW „Staszek”. Z kolei w lipcu wziął udział w pikiecie popierającej środowiska LGBT ( były one zorganizowane w kilkunastu miastach Polski). Przewodnim hasłem było hasło „stop nienawiści”.

Telewizja Republika