CBOS: Spada poparcie dla PO, wzrasta dla PiS
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w połowie marca, wygrałaby Platforma Obywatelska z poparciem 42 proc.; drugie miejsce zajęłoby PiS z poparciem 29 proc. - wynika z sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby także: SLD (7 proc.) oraz PSL (5 proc.).
42 proc. poparcia dla PO oznacza spadek o 4 pkt proc. w porównaniu z badaniem z poprzedniego tygodnia - podaje ośrodek. Z kolei notowania PiS (wraz z Polską Razem, Prawicą Rzeczypospolitej i Solidarną Polską) wzrosły o 2 pkt. proc.
Do Sejmu weszłyby także Sojusz Lewicy Demokratycznej, który minimalnie poprawił swój wynik sprzed tygodnia (7 proc., wzrost o 1 punkt). Nie zmieniło się poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego (5 proc.).
CBOS przeprowadził badanie metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 11–18 marca na liczącej 1052 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
Czytaj więcej:
Najnowszy sondaż: Duda zyskuje, Komorowski bez zmian, Kukiz na podium
Polecamy Polityczna Kawa
Wiadomości
Wołoszański chwali się sondażami ws. aresztowania Ziobry. Celna riposta Słowika: "Niech lud przemówi"
Prezes Kaczyński o uchylonych wyrokach dla morderców i gwałcicieli. Tak wygląda tuskowo-żurkowa „praworządność"?
Burza wokół artykułu Newsweeka atakującego Bogdana Rymanowskiego. Internauci stanęli w obronie dzienniakrza
Najnowsze
Prezes Kaczyński o uchylonych wyrokach dla morderców i gwałcicieli. Tak wygląda tuskowo-żurkowa „praworządność"?
Małgorzata Ostrowska-Królikowska odwiedziła grób męża z wnukiem. Pokazała poruszające zdjęcie
Pierwsza porażka San Antonio Spurs w sezonie. Oklahoma City Thunder wciąż niepokonana