Przejdź do treści
Republika W piątek zapraszamy na rozmowy polityczne w Radio Republika. O godz. 6:19 gościć będziemy politologa prof. Jacka Reginia Zacharskiego, o godz. 6:35 - Marka Budzisza, eksperta ds. Rosji, a o godz. 7:10 - europoseł Annę Zalewską, PiS
20:36 Gen. Nowak: najprawdopodobniej w przyszłym roku niemiecki komponent wojskowy w Poznaniu
20:21 Założenia zmian w akcyzie: w latach 2026-2027 wzrost podatku na napoje alkoholowe
20:13 USA: sąd uchylił grzywnę pół miliarda dol. na Trumpa w sprawie o oszustwo
20:05 Netanjahu: wydałem polecenie rozpoczęcia negocjacji w sprawie uwolnienia zakładników i zakończenia wojny w Strefie Gazy
19:35 Bułgaria: poczta wspólnie z samorządami rozpoczęła kampanię w sprawie wprowadzenia euro
19:04 Norwegia: nowa brygada będzie bronić granicy z Rosją na północy kraju
18:27 Dyplomacja: Polska przekazała Rosji notę protestacyjną w związku z eksplozją drona pod Osinami
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Burze, gwałtowny wzrost stanów wody i... upały. IMGW wydaje ostrzeżenia

Źródło: canva.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami dla 4 województw i przed upałami dla 2 województw. Dla obszarów występowania burz wydano również alerty hydrologiczne przed gwałtownymi wzrostami stanów wody.

Wysokie temperatury

Alerty burzowe dotyczą województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. W czasie trwania burz miejscami wystąpią silne opady deszczu o sumie od 20 do 35 mm, porywy wiatru do 65 km/h oraz lokalnie grad. Ostrzeżenia będą obowiązywać od 20 lipca od godz. 12.00 do godz. 21.00.

Dla tych obszarów Instytut wydał również ostrzeżenia hydrologiczne I stopnia przed gwałtownymi wzrostami stanów wody. Jak podano w komunikacie, mogą wystąpić podtopienia, a w zlewniach kontrolowanych punktowo możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych. Alerty będą obowiązywały w niedzielę od godz. 12.00 do godz. 23.00.

W części województwa lubuskiego i dolnośląskiego Instytut ostrzega przed upałami. Temperatura wyniesie około 30 st. C. Ostrzeżenia będą obowiązywały 20 lipca od godz. 14.00 do godz. 18.00.

 

Źródło: Republika, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Władze Poznania sprowadziły głos mieszkańców ws. migrantów do maila

Rachunki za ogrzewanie w górę, a bon ciepłowniczy tylko w marzeniach. Progi dochodowe zablokują wypłaty

Trump: Ukraina nie wygra wojny bez możliwości kontrataku

Pijany kierowca autolawety spowodował śmierć trójki nastolatków

Maja Bohosiewicz świętuje odbiór pierwszego samochodu! Emocje sięgnęły zenitu

Sąd zdecydował w sprawie Cimoszewicza. Kluczowa opinia biegłych

Leśkiewicz: prezydencki projekt ustawy mrożącej ceny prądu jest kopią zapisów z rządowej ustawy wiatrakowej

PILNE: Putin żąda od Ukrainy rezygnacji z Donbasu i NATO w zamian za tymczasowy pokój

Internauci chwalą prezydenta za weto ustawy wiatrakowej i punktują propagandę Tuska

Trump może ograniczyć udział w rozmowach pokojowych ws. Ukrainy

Niemcy przypominają filmy Barei. Nasi rodacy skarżą się na fatalne warunki życia za Odrą [SONDA]

Gigantyczny dług za rządów Tuska. 204 miliardy w 7 miesięcy

Ks. Turek: do niektórych zadań Bóg powołuje tylko raz

Pietrzak: ten kto wysyła te drony, testuje nas, czy jesteśmy w stanie się obronić

Ukraina prezentuje i zapewnia: to skuteczna broń przeciwko rosyjskim dronom

Najnowsze

Władze Poznania sprowadziły głos mieszkańców ws. migrantów do maila

Maja Bohosiewicz świętuje odbiór pierwszego samochodu! Emocje sięgnęły zenitu

Włodzimierz Cimoszewicz

Sąd zdecydował w sprawie Cimoszewicza. Kluczowa opinia biegłych

Leśkiewicz: prezydencki projekt ustawy mrożącej ceny prądu jest kopią zapisów z rządowej ustawy wiatrakowej

PILNE: Putin żąda od Ukrainy rezygnacji z Donbasu i NATO w zamian za tymczasowy pokój

Rachunki za ogrzewanie w górę, a bon ciepłowniczy tylko w marzeniach. Progi dochodowe zablokują wypłaty

Trump o Ukrainie i Rosji

Trump: Ukraina nie wygra wojny bez możliwości kontrataku

Tragedia na drodze – trzech nastolatków nie żyje

Pijany kierowca autolawety spowodował śmierć trójki nastolatków