Przejdź do treści
20:15 Hiszpania: państwowa agencja meteorologiczna AEMET wydała czerwone i pomarańczowe stopnia alarmowe we wschodniej i północno-wschodniej Hiszpanii w związku z intensywnymi opadami deszczu i ryzykiem powodzi
17:34 Ukraina: we wsi Zielony Dąb na Wołyniu upamiętniono Polaków, pomordowanych w 1943 r. przez nacjonalistów ukraińskich. W ich intencji biskupi rzymskokatoliccy odprawili mszę polową, w której uczestniczyli polscy i ukraińscy mieszkańcy tych terenów
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Bujak, prof. Kawęcki, Łabonarska, prof. Nowak, Pietrzak, prof. Roszkowski, Szewczak: Petycja ABY ZAWIESIĆ „FAKT”! Dołącz do nich!

Źródło:

Niezależnie od dzielących nas poglądów, są wartości, które muszą pozostać święte – bezsprzecznie zalicza się do nich szacunek dla zmarłych oraz dla osób będących w żałobie, szczególnie zaś, jeżeli są to rodzice opłakujący stratę dziecka. Trudno sobie wyobrazić większy ból. Ostatni skandaliczny wybryk dziennika „Fakt” przelał czarę goryczy, tego już za wiele!

Należący do niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Axel Springer SE dziennik „Fakt” wpisuje się nadługą listę różnych pism, które coraz częściej publikują na swoich łamach niesmaczne i godzące w ludzką godność artykuły. Nadeszła zatem chwila, by w końcu powiedzieć temu: dość! Dymisja redaktora naczelnego to za mało, gdyż linia tej gazety od dawna reprezentuje najgorszy styl tabloidalny żerujący na najniższych instynktach. Domagamy się zatem od najważniejszych osób w państwie, aby przykładnie ukarali niemiecko-szwajcarską gazetę „Fakt” oraz przynajmniej na miesiąc zawiesili jej rozpowszechnianie! Nie może być zgody na to, aby jakikolwiek podmiot medialny na polskiej ziemi swoim brutalnym działaniem przykładał rękę do deprawacji społecznej. 

Panie Prezydencie! Panowie Marszałkowie! Panie Premierze! Wspólnie powiedzmy dość bezwzględnym, niemoralnym poczynaniom zagranicznych koncernów medialnych w naszym kraju, czego najnowszym przykłademjest strona tytułowa „Faktu”. Nie chcemy takiego zohydzenia w polskim społeczeństwie, które jest obce naszej tradycji i naszej historii. Zabory i okupacja dawno się skończyły, sami decydujemy o losach naszego kraju, w którym nie powinno być miejsca na pogwałcenie podstawowych wartości.

Dlatego powtarzamy nasz apel. Proszę dać stosowny przykład i zaordynować zamknięcie gazety codziennej „Fakt” co najmniej na 30 dni!

 

Zapraszamy do podpisania petycji, co jest możliwe pod tym linkiem: https://bialykruk.pl/petycja-zawiesic-fakt-na-miesiac

 

Podpisani:

 

Ewa Barańska-Jamrozik, artysta plastyk, malarka i karykaturzystka, Kraków

Bożena Ewy, architekt, Kraków

Adam Bujak, artysta-fotografik, Kawaler Orderu Orła Białego

Ewa Bujak, Kraków

Dr Mirosław Boruta, socjolog, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 

Marek Choiński, nauczyciel historii, Kraków

Leszek Długosz, poeta, Kraków

Attila Jamrozik, artysta plastyk, były prezes zarządu Okręgu Krakowskiego ZPAP

mgr Bożena Kawecka, Kraków

prof. dr hab. Janusz Kawecki, Kraków

Joanna Lubieniecka, teolog, Wrocław

Halina Łabonarska, aktorka, Warszawa

Dr Ewa Marcinkiewicz, Kraków

Prof. dr hab. Janusz Marcinkiewicz, Kraków

Prof. dr hab. Andrzej Nowak, historyk, Kraków

Dr Justyna Chłap-Nowakowa, Kraków

Katarzyna Pietrzak, prezes Towarzystwa Patriotycznego Fundacji Jana Pietrzaka, Warszawa

Jan Pietrzak, Warszawa

Małgorzata Roszkowska, Warszawa

Prof. dr hab. Wojciech Roszkowski, historyk, Warszawa

Adam Sosnowski, redaktor prowadzący miesięcznika kulturalnego „Wpis”

Jolanta Sosnowska, wiceprezes zarządu wydawnictwa Biały Kruk

Leszek Sosnowski, prezes zarządu wydawnictwa Biały Kruk

Janusz Szewczak, ekonomista, poseł PiS, Warszawa

Prof. dr hab. Artur Śliwiński, ekonomista, Warszawa

Biały Kruk

Wiadomości

Asyż przygotowuje się do odpustu Porcjunkuli i Jubileuszu Młodzieży

Bundestag bez tęczowych flag w biurach posłów. Koniec z wyróżnianiem ideologii LGBT

Mało co ostatnio łączy Polaków, ale Iga TAK! Internet huczy po wygranej!

Świątek zwyciężyła Wimbledon. Czeka ją duża nagroda finansowa i awans w rankingu

Unia Europejska z rekordową liczbą ludności

Księżna Kate w loży królewskiej na Wimbledonie. Owacje na stojąco i wyjątkowy moment z Igą Świątek

Pierwsze słowa Igi po wygranej: nigdy nawet o tym nie marzyłam

Z całego świata płyną gratulacje! Świątek pokonała Anisimovą w finale Wimbledonu

IMGW ostrzega przed wzrostem stanów wody. Wiemy, których regionów dotyczy

Prezydent Andrzej Duda do Igi Świątek: napisała Pani historię — nie tylko polskiego sportu, ale i polskiej dumy

Tusk traci większość w sejmie

Świątek rozgromiła do zera Anisimovę w finale Wimbledonu!

Miller szokuje: niech rząd rządzi bez udziału prezydenta

Ks. Krzysztof Dukielski mianowany biskupem pomocniczym diecezji radomskiej

"Diablo" Włodarczyk wziął ślub! Pokazał zdjęcia z wyjątkowej ceremonii

Najnowsze

Asyż przygotowuje się do odpustu Porcjunkuli i Jubileuszu Młodzieży

Unia Europejska z rekordową liczbą ludności

Księżna Kate w loży królewskiej na Wimbledonie. Owacje na stojąco i wyjątkowy moment z Igą Świątek

Pierwsze słowa Igi po wygranej: nigdy nawet o tym nie marzyłam

Z całego świata płyną gratulacje! Świątek pokonała Anisimovą w finale Wimbledonu

Bundestag bez tęczowych flag w biurach posłów. Koniec z wyróżnianiem ideologii LGBT

Mało co ostatnio łączy Polaków, ale Iga TAK! Internet huczy po wygranej!

Świątek zwyciężyła Wimbledon. Czeka ją duża nagroda finansowa i awans w rankingu