Przejdź do treści
12:26 Tusk: 11 czerwca na posiedzeniu Sejmu wniosek o wotum zaufania dla rządu
12:16 Karol Nawrocki: silny sojusz z USA i partnerstwo oparte na ścisłej współpracy są moimi priorytetami
11:17 Marszałek Sejmu: zaproponowałem rozpatrzenie wniosku o wotum zaufania dla rządu na dodatkowym posiedzeniu izby, które zwołam na 10 czerwca
10:46 Prezes PiS o ewentualnym premierze rządu technicznego: trzeba go wynegocjować
09:44 PSP: w związku z burzami najwięcej interwencji na Śląsku
09:25 Ukraina: Ośmioro cywilów rannych po nocnych atakach rosyjskich dronów
08:15 Mongolia: Premier ustąpił po przegranym głosowaniu nad wotum zaufania
07:30 Świat: Ceny miedzi w Londynie w dół po słabych danych z Chin
07:07 IMGW: burze z silnym wiatrem do 80 km/h w północno-wschodniej Polsce
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Budka na manifestacji KOD: Dziś TK to jedyny organ, na który nie ma wpływu pan prezes

Źródło: screen tvp info

Politycy opozycji wraz z tzw. Komitetem Obrony Demokracji demonstrują przed Trybunałem Konstytucyjnym. Jako pierwszy głos zabrał były minister sprawiedliwości Borys Budka, za którego urzędowania rząd PO-PSL złamał konstytucję wybierając 5 sędziów TK.

Dziś o godzinie 12:00 działacze tzw. Komitetu Obrony Demokracji i politycy opozycji rozpoczęli protest przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego "w obronie praworządności i przeciw łamaniu prawa i porządku konstytucyjnego".

– Tego głosu nie da się pominąć i nie da się nie słyszeć – mówił Budka, gdy zgromadzeni na manifestacji inspirowani przez posłankę .Nowoczesnej krzyczeli "bądźmy razem". – My w przeciwieństwie do tych, którzy wpisali to sobie do nazwy, stoimy po stronie prawa. (...) Niech każdy z nas codziennie wysyła do tego rządu wiadomości: rządzie publikuj – apelował były minister sprawiedliwości.

– To nasze przesłanie: uszanować wyrok TK, uszanować opinię Komisji Weneckiej, uszanować wolę narodu, który w 1997 roku przyjął konstytucję, której nawet pan prezes nie może w tej chwili zmienić – mówił.

– Pamiętajcie, że nikt nie może zawłaszczać barw biało-czerwonych. Przyszliśmy pod TK, ostoję trójpodziału władzy, dziś to jedyny organ na który nie ma wpływu pan prezes i premier Szydło – wskazywał. Kończąc swoje wystąpienie Budka parafrazował słowa Ernesta Hemingway'a: Panie prezesie, Polaków można zniszczyć, ale nie można pokonać.

 

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Zobacz ile zapłaciła Chelsea za młody talent!

Republika najlepszą telewizją w Polsce! Imponujące wyniki również w internecie

SPRAWDŹ TO!

Polacy protestują pod niemiecką ambasadą. "Zabierzcie Tuska do Berlina!" NA ŻYWO

Polska kontra Rumunia już dziś w Gdańsku. Patalon stawia na najmocniejszy skład mimo awansu

Hołownia z dziwnym stwierdzeniem. "Nie daj Boże, będę musiał go zastąpić"

HIT DNIA

Zandberg ostro do ekipy Tuska: to będzie Wasza odpowiedzialność! WIDEO

Burze i silny wiatr. IMGW ostrzega część Polski!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Rząd techniczny. Mentzen do Kaczyńskiego: omówmy to!

Legia Warszawa w finale Orlen Basket Ligi, Start Lublin o krok od historycznego awansu

Peja uderza w elity po wyborach prezydenckich. "Nigdy nie miałem okazji poznać takich ludzi jak Trzaskowski. Elita? Strasznie hermetyczna mniejszość"

"Karol Nawrocki - prezydentem Polski!" - rozległo się w Sejmie! WIDEO

Strażak, który inspiruje młodych – Miłosz Adamczyk w „Ludziach Regionów”

Pierwsze posiedzenie Sejmu po wyborach! Co będzie się działo?! [NA ŻYWO]

Poseł PiS nie wytrzymał. Wstał i wyszedł ze studia Trójki! WIDEO

Z więzienia zbiegło ponad dwustu osadzonych!

Najnowsze

Zobacz ile zapłaciła Chelsea za młody talent!

Hołownia z dziwnym stwierdzeniem. "Nie daj Boże, będę musiał go zastąpić"

HIT DNIA

Zandberg ostro do ekipy Tuska: to będzie Wasza odpowiedzialność! WIDEO

Burze i silny wiatr. IMGW ostrzega część Polski!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Rząd techniczny. Mentzen do Kaczyńskiego: omówmy to!

Republika najlepszą telewizją w Polsce! Imponujące wyniki również w internecie

SPRAWDŹ TO!

Polacy protestują pod niemiecką ambasadą. "Zabierzcie Tuska do Berlina!" NA ŻYWO

Polska kontra Rumunia już dziś w Gdańsku. Patalon stawia na najmocniejszy skład mimo awansu